banner38

banner31

Bursa iş dünyası ARSİYAD iftarında buluştu

Artvinli Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (ARSİYAD), geleneksel iftar programı dün akşam yapıldı.

BURSA 08.04.2022, 17:52 08.04.2022, 18:12
Bursa iş dünyası ARSİYAD iftarında buluştu
banner40

İftar programına BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ın yanı sıra Bursa Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı İbrahim Özhan ile BUSİAD Başkanı Buğra Küçükkayalar, BUİKAD Başkanı Oya Eroğlu, BUMİAD Başkanı Şaban Bozdemir, İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç, KALDER Başkanı Emin Direkçi, RUMELİSİAD Başkanı Zarif Alp, TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Ahmet Parseker, BALKANTÜRKSİAD Başkan Yardımcısı Süleyman İnan, iş dünyası kuruluşlarının yönetimleri ve ARSİYAD Danışma Meclisi Başkanı Bahadır Manasoğlu da katıldı.

Artvin Vakfı’nın Başkan Dr. Adnan Demirci ve Artvin Kafkas Dernekler Federasyonu’nun da Başkan Murat Aydın ile temsil edildiği gecede ARSİYAD’ın yeni üyelerine rozetleri de takıldı.

İftar yemeğinin ardından konuklara hitap eden ARSİYAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Durmuş, yaptıkları çalışmaları ve hedeflerini başlıklar altında paylaştı. Katılımcılara teşekkür eden Durmuş, “ARSİYAD, Atatürk ilkeleri ve Cumhuriyet değerlerini ilke edinen, insandan yana, doğadan yana, bilimsel değerleri yaşamın her alanında kullanmaktan taraf olan bir kurum olarak çalışmalarını yürütmektedir. ARSİYAD’ın bugünlere gelmesinde emeği geçen önceki dönem başkanlarımıza, yönetimlerimize ve üyelerimize çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

ARSİYAD ULUSALA AÇILIYOR

Derneğin organizasyon şeması ve görev tanımları çalışmasının ardından ulusala açılma yolunda Bursa dışında da temaslarda bulundukları kaydeden Başkan Durmuş, “ARSİYAD’ı gerçek anlamda ulusala taşımak için çalışmalara başladık. İlk etapta Artvin’de yoğun çalışmalar yaptık ve 20 yeni üyeye ulaştık” dedi.

Başkan Durmuş, Artvin’den sonra benzeri bir çalışmanın İstanbul’a yönelik yapıldığını, burada da 10 kişilik yeni bir üye grubu oluştuğunu ifade ederek, “Sırada, Ankara, Kocaeli ve İzmir var. Bu illerde de temsilcilikler oluşturup ARSİYAD’ın, Artvin iş insanının Türkiye’ye açılan penceresi olması hedefimizi hayata geçirmek istiyoruz” diye konuştu.

Konuşmasında başarı hikayeleri ve tecrübe paylaşımı toplantılarına başladıklarını, ilk programın da Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova’nın katılımıyla yapıldığını dile getiren Durmuş, “Bu organizasyonumuz yoğun ilgi gördü ve büyük memnuniyet yarattı, çok olumlu geri dönüşler aldık. Yaşamından kesitler paylaşarak bizlere kattığı değer, gösterdiği özveri için sayın Ali İhsan Yeşilova Bey’e çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

ARSİYAD KÜLTÜR EVİ YOLDA

ARSİYAD Başkanı Durmuş, bu dönem ARSİYAD Kültür Evi’ni hayata geçirmek için kolları sıvadıklarını söyledi. Bu amaçla bir komisyon oluşturduklarını bidiren Durmuş, önümüzdeki günlerde komisyonlar vasıtasıyla eğitim programları ve sosyal kültürel etkinlikler düzenleyeceklerini bildirdi. Durmuş, “Kadın Komisyonumuz bünyesinde bir okuma kulübü oluşturuldu” dedi.

Ulusal çapta bir ödül töreni düzenleyeceklerini kaydeden Durmuş, bu konuda şunları söyledi :

“Ulusal çapta bir organizasyon düzenleyerek, Artvin kökenli iş insanları, bilim insanları, sanatçı, sporculara yönelik büyük bir ödül töreni düzenlemek de hedeflerimiz arasında. Hazırlık çalışmalarına başladığımız ödül töreni organizasyonumuzu şimdiden duyurmak istiyorum.”

“GELİN, GÜCÜMÜZE GÜÇ KATIN”

Konuşmasında, ARSİYAD’ın yerelden evrenesele, geçmişten geleceğe yolculuk yapan, güçlü bağlarla birbirine bağlı üyelerden oluşan, hem üyelerine, hem doğduğu, hem doyduğu topraklara ve ülkesine değer katan, büyük bir aile olduğuna vurgu yapan Başkan Durmuş, “Böyle bir ailenin ferdi olmak da bizler için gurur vericidir. ARSİYAD’ın hedeflerini paylaşan iş insanlarımızı da derneğimiz çatısı altında buluşmaya davet ediyorum. Gelin, gücümüze güç katın, projelerimizi hep birlikte hayata geçirelim. ARSİYAD, kurulduğu 2003 yılından bu yana yaklaşık 20 yıldır büyük bir sorumlulukla çalışmalar yapmıştır. ARSİYAD’ımızın bugünlere gelmesinde emeği geçen üyelerimize çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

BURKAY : ARSİYAD BURSA EKONOMİSİNE DEĞER KATIYOR

Programda bir konuşma yapan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ise, ARSİYAD’ın Bursa ekonomisine katkı sağladığının altını çizerek, ARSİYAD yönetiminin ulusala açılma hedefinin çok değerli olduğunu dile getirdi.

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan ve Bursa’nın bir çok bölgeden göç alan zengin bir şehir olduğunu dile getiren Başkan Burkay, “Bugün aslında Bursa’yı konuşurken, şehrimizin Türkiye’nin sanayide başkenti, ihracattaki ikinci kenti olması bir tesadüf mü? Bu bir tesadüf değil, bu başarı senaryosu tamamen Bursa’daki yerleşik nüfüs alanında bulunan siz değerli girişimcilerin eseridir. Bir ve beraber olmalıyız ve netice itibariyle önce çekirdek aileden başlıyor sonra şirketlerimize, şehrimize, ülkemize yayılıyor. Aslında bu bir beraberlik iklimi sadece Bursa’ya yeterli değil bunu bütün Türkiye’ye yaymalıyız. O yüzden sizlerle olmak büyük bir zevk ve zenginlik” dedi.

YENİ ÜYELERE ROZETLERİ TAKILDI

Yeni üyelere rozetlerinin takıldığı ARSİYAD iftar programında Artvin Vakfı Başkanı Dr. Adnan Demirci, Artvin Kafkas Dernekler Federasyonu Başkanı Murat Aydın ve ARSİYAD Danışma Meclisi Başkanı Bahadır Manasoğlu da birer selamlama konuşması yaptılar.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner47
34°
açık
banner36
Namaz Vakti 24 Temmuz 2024
İmsak 04:00
Güneş 05:47
Öğle 13:15
İkindi 17:10
Akşam 20:34
Yatsı 22:13