banner38

banner31

banner29

banner37

Yavuzlar Dişli'nin 25. yıl gururu

Başta makine olmak üzere çeşitli sektörlere yönelik olarak dişli üreten ve üretiminin yüzde 50’den fazlasını 20 ülkeye ihraç eden Yavuzlar Dişli, 2023 hedefini 3 kıtada 30 ülkeye ihracat olarak belirledi.

BURSA 13.03.2022, 00:15
Yavuzlar Dişli'nin 25. yıl gururu
banner40

1996’da Esat Sağlam, Tunçer Yavuz ve Selahaddin Şengül tarafından kurulan Yavuzlar Dişli, 25. yılını Nilüfer Podyum Davet ‘teki gala gecesi ile kutladı. Yılda 220 bin adet muhtelif dişli, 20 bin metre kremayer dişli ve 60 bin adet makine yedek parçası üreten, üretiminin yüzde 50’den fazlasını 20 ülkeye ihraç eden Yavuzlar Dişli’nin gala gecesinde firmanın tedarikçileri ve çalışanlarına plaket verildi.

Bursa protokolünün yanı sıra iş dünyası temsilcilerinin katıldığı gecenin açılış konuşmasını yapan Yavuzlar Dişli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Sağlam, “Ülkemizin lokomotif şehirlerinden, Bursa’nın ekonomisine yön veren sektörlerden biri de, makine sektörüdür. Sanayileşmenin öncüsü makina sektörü, bugün dünyanın dört bir yanında bayrağımızı gururla dalgalandırmaktadır. 2021 yılı verilerine göre Türk makina sektörü, 23 milyar dolarlık ihracatı, yaklaşık 450 bin kişilik istihdamı ile ekonomimizin adeta dinamosudur. Yavuzlar Dişli olarak böylesine büyük ve güçlü bir sektörün, parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Yavuzlar Dişli’nin yolculuğunun, birbirine inanmış 3 girişimcinin kenetlenmesiyle 25 yıl önce başladığını belirten Sağlam, “1996 yılında 100 metrekarelik küçük bir atölyede kurulan Yavuzlar Dişli, o günün koşullarında makine üreticilerinin, ulaşmakta zorluk çektikleri, standart dişlilerin üretimine başlandı. YDS Dişli markasıyla üretilen standart dişliler, başta Bursa olmak üzere, ülke genelinde büyük ilgi gördü. Zaman ilerledikçe müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda, özel dişliler ve makine yedek parça imalatına da başlandı” şeklinde konuştu.

İlk ihracatlarını 2010 yılında gerçekleştirdiklerini ve bugün üretimlerinin yüzde 50’den fazlasını 20 ülkeye ihraç eder konuma geldiklerini söyleyen Yavuzlar Dişli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Sağlam, “Kendimize belirlediğimiz hedef; Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında, 3 kıtada 30’dan fazla ülkeye, üretimimizin yüzde 65’inden fazlasını ihraç etmektir. Ekip arkadaşlarımızla buna inancımız tam” dedi.

“BURSA SANAYİSİNE VE İŞ HAYATINA ÇOK ŞEY KATTILAR”

Yavuzlar Dişli’nin kuruluşunun 25. Yılı nedeniyle düzenlenen geceye katılan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener de yaptığı konuşmada, “Bursa makine sektörü yıllık 1 milyar doları aşan ihracatıyla Bursa sanayisi için çok önemlidir. Yavuzlar Dişli de sektör içinde ayrı bir öneme sahip. Firmanın değerli kurucuları öncü durumundalar ve Bursa sanayisine ve iş hayatına çok şey kattılar. Bayrağı devralan Yavuzlar Dişli’nin ikinci kuşağı da başarılı çalışmalarıyla faaliyetleri sürdürerek yeni kuşakları hazırlayacaklardır. Firmamızın yaptıklarından gurur duyuyoruz. Yavuzlar Dişli’ye nice 25 yıllar 50 yıllar diliyorum” dedi.

TEDARİKÇİLER VE ÇALIŞANLARA PLAKET

Yapılan konuşmaların ardından Yavuzlar Dişli’nin kurucuları Esat Sağlam, Tunçer Yavuz ile Selahaddin Şengül’e, adlarına Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan 3 öğrenciye eğitim bursu verilmesi nedeniyle teşekkür belgesi takdim edildi.

Gecede ayrıca Yavuzlar Dişli’nin tedarikçileri Şahince Çelik, Yılkap Yüzey İşlem, Erkal Isıl İşlem, Yasko Teknik Hırdavat, Elpron Elektrik, Kluthe Duraner, Derin Gümrükleme, TNT Expres Taşımacılık ve Sed Dişli Makine firmaları ile firmada 25 yıldır çalışan Taner Avcı ve Erhan Çur, 20 yıldır çalışan Turgay Avgezer ile 10 yıldır çalışan Özcan Erkul’a ve 5 yıldır çalışan Recep Oktay’a, Yusuf Kubilay Kuzay’a, Yasin Taç’a ve Yunus Özdemir’e de teşekkür plaketleri verildi.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
29°
açık
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak 03:36
Güneş 05:31
Öğle 13:13
İkindi 17:11
Akşam 20:44
Yatsı 22:31