banner38

banner31

Bursa’dan dünyaya diş protezi ihracatı

Ağız ve diş sağlığı alanındaki 25 yıllık deneyimini 1 yıl önce hizmete giren Bursa’nın ilk ağız ve diş sağlığı merkezi ile taçlandıran Eyrice Dental Grubu, TEKNOSAB’da kuracağı akıllı fabrika ile dünyaya diş protezi ihraç etmeye hazırlanıyor.

ŞİRKETLER 01.09.2022, 21:51 01.09.2022, 21:57
Bursa’dan dünyaya diş protezi ihracatı
banner40

Dünyada sadece üç ülkede bulunan fabrikaların bir benzerini Bursa’da kurmak için fizibilite çalışmalarına başlayan Eyrice Dental Grubu, Türkiye’nin halen yıllık 100 milyon dolar olan diş protezi ihracatını ilk etapta iki katına çıkarmayı amaçlıyor.

Bünyesinde Bursa’nın ilk ve tek A grubu ağız ve diş sağlığı merkezi olan Özel Eyrice Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni de bulunduran Eyrice Dental Grubu, ihracata odaklandı. Dünyada sadece ABD, Çin ve Hindistan’da bulunan diş protez fabrikalarının bir benzeri için kolları sıvayan Eyrice Dental Grubu, TEKNOSAB’da kuracağı akıllı fabrika ile Türkiye’yi dünya diş protez pazarının en büyük oyuncuları arasına sokmaya hazırlanıyor.

Eyrice Dental Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Türkay Eyrice, 25 yıllık sektörel deneyimi olan grubun son dönemde yatırım atağına kalktığını, bu kapsamda ilk olarak geçen yıl Bursa’nın ilk ve tek ağız ve diş sağlığı merkezini (ADSM) hizmete açtıklarını kaydetti. Ağız ve diş sağlığıyla ilgili 8 ana bilim dalının tümünün uzmanlarının görev yaptığı Eyrice Diş ADSM’nin Bursa’da büyük bir boşluğu doldurduğunu ifade eden Eyrice, “Bursa’ya yüksek standartlarda bir ADSM kazandırdık. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki 6 katlı, 2 bin 400 m2’lik binamızda 20 diş kliniğinde uzman diş hekimleri ile hizmet veriyoruz. Restoratif diş tedavisi, oral diagnoz ve radyoloji, protetik diş tedavi ünitelerimizin yanı sıra pedodonti, periodontoloji, ortodonti, endodonti ve cerrahi kliniklerimiz, ameliyathanemiz, engellilere özel kliniğimiz ve protez laboratuvarımızla 7 gün 24 saat hizmetteyiz. Amacımız, sağlık turizmine ağırlık vermek. Çünkü Türkiye hem uygun fiyat politikası, hem de yüksek standartlardaki sağlık hizmeti ile dünyanın dikkatini çekiyor” dedi.

Grup olarak, en güçlü oldukları yönlerden birinin diş protez üretimi olduğunu vurgulayan Türkay Eyrice, “Üretim adedi olarak ülkemizin en büyük kapasitesine sahibiz. 20 şehirdeki yaklaşık 100 hastanenin protez ihtiyacını grup olarak biz karşılıyoruz” diye konuştu.

Dünya diş protez pazarının Çin, ABD ve Hindistan’ın elinde olduğunu, sadece Çin’in yıllık 6 milyar dolarlık diş protez ihracatı yaptığını kaydeden Eyrice, “Ülkemizin ihracatı ise sadece 100 milyon dolar seviyelerinde. Eyrice Dental Grubu olarak; Türkiye’nin, diş protez pazarına hakim olması için TEKNOSAB’da bir fabrika kuracağız” diye konuştu.

Eyrice, kuracakları akıllı fabrika ile tüm dünyaya diş protezi ihraç edeceklerini dile getirerek, şunları söyledi :

“Kuracağımız fabrikada yaklaşık 1.000 kişinin istihdam edilmesini planlıyoruz, zamanla bu sayı daha da artacak. Rakip ülkelerdeki fabrikaların daha ilerisinde bir teknoloji ile üretim yapacağız. Robot teknolojisinin kullanıldığı, enerjisini kendi üreten, tıbbi atıklarını bertaraf eden akıllı bir fabrika olacak. En son dijital teknolojileri kullanacağız. Pandemi sonrası maliyet avantajı Çin’den bize geçti, Konum olarak da pazarın tam merkezindeyiz. Tahmini yatırım maliyetimiz 15 milyon dolar olacak. Bu fabrika ile ülkemiz dünya diş protez pazarının hakim oyuncularından biri olacak”

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner47
26°
açık
banner36
Namaz Vakti 23 Temmuz 2024
İmsak 04:00
Güneş 05:47
Öğle 13:15
İkindi 17:10
Akşam 20:34
Yatsı 22:13