banner38

banner31

Tıp dünyası antibiyotik kullanımını tartışacak…

Çocuk ve erişkinlerde enfeksiyon hastalıkları ve akılcı antibiyotik kullanımıyla ilgili konuların farklı bilim dallarını içeren multidisipliner ve bütünleyici yaklaşımla ve hasta odaklı olarak ele alınacağı Akılcı Antibiyotik Kullanımı Kongresi’nin (ANKEM) 37.’si, 26-30 Ekim 2022 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek.

SEKTÖRLER 05.09.2022, 12:09
Tıp dünyası antibiyotik kullanımını tartışacak…
banner40

‘Sağlık için aşılan, antibiyotiği akılcı kullan’ sloganıyla düzenlenen ANKEM’ de; enfeksiyon hastalıklarında antibiyotik direnci, akılcı antibiyotik kullanım ilkeleri, epidemiyolojik değerlendirmeler, farmakoekonomik yaklaşım, çocukluk ve erişkin aşılamaları, cerrahi ve kritik hasta enfeksiyonları başta olmak üzere güncel konular alanlarında yetkin bilim insanları tarafından tartışılacak.

Geleneksel hale gelen ve her sene ANKEM Meydanı ile başlayan kongrede, ANKEM Meydanı’nın bu yılki ana teması da ‘Covid-19 Pandemisinde Salgın ve Kadın’ olarak belirlendi. Prof. Dr. Esin Şenol’un yöneteceği ANKEM Meydanı’nda Prof. Dr. Berna Arda ile sunucu ve yazar Tuluhan Tekelioğlu değerlendirmelerde bulunacaklar.

KONGRE EŞ BAŞKANLIĞINI PROF. DR. ESİN ŞENOL ve PROF. DR. ANIL AKTAŞ TAPISIZ YAPACAKLAR

ANKEM Kongresi’nin eş başkanlığını yapan ve enfeksiyon hastalıkları uzmanı olan Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Esin Şenol, koronavirüs salgınının başından beri bazı aşı karşıtı gruplar tarafından hedef gösterilmişti.

Kongrenin diğer eş başkanı, Prof. Dr. Anıl Aktaş Tapısız da Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında görev yapmaktadır.

Burkon Turizm tarafında organize edilen Kongre 26 Ekim 2022 Çarşamba günü açılış oturumu ve ANKEM Meydanı ile başlayacak. Akılcı Antibiyotik Kullanımı Kongresi’nde, 14 konferans, 19 panel ve mini panel, 6 sözel bildiri, 4 poster bildiri, 3 kahvaltılı oturum ve bir uydu sempozyum gerçekleştirilecek.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner47
29°
açık
banner36
Namaz Vakti 16 Temmuz 2024
İmsak 03:48
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:11
Akşam 20:40
Yatsı 22:23