banner38

banner31

BEKSİAD, iftar bereketini paylaştı

Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) Yönetimi düzenlediği geleneksel İftar organizasyonu ile Bursa Protokolünü ve sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

İŞ DÜNYASI 27.03.2024, 23:15
BEKSİAD, iftar bereketini paylaştı
banner40

Bursa Merinos AKKM Yıldırım Beyazıt Salonu’nda gerçekleştirilen programa AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, Bursa Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, Yıldırım Kaymakamı Metin Esen, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Alparslan Şenocak, çeşitli resmi kurumların ve sivil toplum örgütlerinin başkan ve il müdürleri, BEKSİAD üyeleri ve sektör temsilcileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren BEKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Servet Yılmaz, sözlerine tüm İslam Alemi’nin Ramazan Ayı’nı kutlayarak başladı. Alanlarında isim yapmış firmaları çatısı altında toplayan BEKSİAD’ın 20 yıllık birikimi, dinamik ve vizyoner yapısıyla üretimden istihdama, ihracattan yeni yatırımlara, sosyal kalkınmaya kadar pek çok alanda Bursa’ya ve Türkiye’ye değer kattığını söyledi.

Tekstil sektörünün Bursa’da Türkiye’nin yıldızı haline geldiğini belirten Servet Yılmaz, “Firmalarımız, tasarımlarını kendi markalarıyla üreterek dünyaya satar hale geldi. Bu başarılarımızdan dolayı BEKSİAD’a kuruluşundan bu yana güç katan tüm yöneticilerimize ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Bizler de yeni yönetim olarak başarı çıtamızı daha yukarılara taşıyabilmek için çalışıyoruz” dedi.

“VİŞNE CADDEMİZ BÖLGEMİZE YAKIŞIR HALE GELECEK”

Önceki dönemlerde başlatılan çalışmaları sürdürdüklerini anlatan Servet Yılmaz, şunları söyledi:

Büyükşehir ve Yıldırım belediyelerimiz ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde, Vişne Caddesi’nin ve bölgesinin düzenlenmesiyle alakalı çalışmalar başlatılmıştır. İnşallah kısa bir zaman zarfında, Vişne Caddemiz bölgemize yakışır bir hale gelecek. Ayrıca, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte devam eden çalışmalarımız kapsamında süresi biten bir ur-ge kümemiz vardı. Bu ur-ge kümemizin de yenilenmesine karar verildi. Gerekli duyuruları ve çalışmaları yaptık. Katılmak isteyen firmalarımızı bekliyoruz. Ur-ge’ye katılan firmalarımız için, hem ürünlerini tanıtma imkanı sağlayan fuarlar, hem de yurt dışı alım heyetleriyle iş görüşmeleri konusunda bu sene kapsamlı çalışmalar yapmayı hedefliyoruz.

“JUNİO SHOW FUARIMIZ BURSA’NIN BİR MARKASI HALİNE GELDİ”

Junio Show Fuarımızın, daha başarılı ve içeriğinin daha dolu olması adına yapmış olduğumuz anket çalışmamızı çok kıymetli buluyoruz ve bunun yanında bir dizi çalışmalar daha devam ediyor. Diğer taraftan üye ilişkileri konusuna da çok önem veriyoruz. Bizlere güç veren ve BEKSİAD çatısı altında birlikte bulunduğumuz üyelerimizle sıkı bir iletişim halindeyiz. Sizlerden aldığımız geri bildirimleri en ince ayrıntısına kadar inceleyip değerlendiriyoruz. Oluşturduğumuz program dahilinde üyelerimizi tek tek ziyaret etmeye devam edeceğiz.”

“GAZZE MÜSLÜMANLARIN DAYANIŞMASI İLE KURTULACAK”

Gazze’de yaşanan insanlık dramlarına da değinen Servet Yılmaz, “Filistin, bütün dünyanın gözleri önünde, benzeri görülmemiş bir vahşete sahne olmaya devam ediyor. Gözü dönmüş Siyonist katiller, aylardır Gazze’de soykırım suçu işlemektedir. Dünya, yeni bir hukuk ve ahlak inşasına muhtaç olup, İslam coğrafyalarında yaşanan zulüm ve trajedilere son verme sorumluluğu öncelikle biz Müslümanların omuzlarındadır. Gazze’nin kurtuluşu da, Kudüs’ün özgürlüğü de, doğu Türkistan’ın felahı da Müslümanların dayanışmasına ve birlikte hareket etmesine bağlıdır. Ramazan Ayı’nın bu anlamda yeni bir uyanışa ve dirilişe vesile olmasını temenni ediyorum. BEKSİAD olarak, İHH ile birlikte, Gazze’de zor koşullarda yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize ulaştırılmak üzere, ihtiyaç malzemelerinden oluşan bir tırı dualarla Gazze’ye göndermiş bulunmaktayız” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALARI NEDENİYLE BEKSİAD’A TEŞEKKÜR

Servet Yılmaz’ın konuşmasının ardından söz alan AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, Bursa’ya değer katan her çalışmanın destekçisi olmaya devam edeceklerini belirterek, Bursa tekstil sektörünün her koşulda başarı odaklı çalışmalarına dikkat çekti.

CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk ise Bursa’ya ve Türkiye ekonomisine değer katan her kuruluşun, her çalışmanın ülkenin geleceği için önemine vurgu yaparak, “Hep birlikte değerlerimizi kalkındırmaya devam edeceğiz” dedi.

İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu da dünyada yaşanan resesyona ve beraberinde getirdiği zorluklara rağmen üretmeye, gelişmeye devam eden tekstil sektörü temsilcilerine teşekkür etti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız, Bursa’nın tarihi, doğal güzellikleri ve sanayisinin yanı sıra tekstil sektörü temsilcilerinin çalışmaları ile bu alanda da öncü şehirlerden biri olduğunu vurgulayarak, BEKSİAD Yönetimine, üyelerine ve firma sahiplerine teşekkür etti.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Vişne Caddesi’nin ve bölgedeki üreticileri tek çatı altında toplayan BEKSİAD’ın önemine vurgu yaparak, bölgenin ve sektörün gelişimi için desteklerini sürdüreceklerini söyledi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, BEKSİAD ile birlikte yürüttükleri UR-GE çalışmaları ile ödüle layık görüldüklerini hatırlatarak, Junio Show Fuarımız da artık bir marka haline geldi ve dünyanın birçok yerinden ziyaretçi çektiğini belirtti.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner47
27°
açık
banner36
Namaz Vakti 15 Temmuz 2024
İmsak 03:48
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:11
Akşam 20:40
Yatsı 22:23