banner38

banner31

Bursa’nın yeni cazibe merkezi

Bursa’nın en büyük ve en prestijli projelerinden biri olan ve Atış Yapı tarafından yaşama geçirilen “DownTown” projesi, şehrin cazibe merkezlerinden biri olmaya aday...

GÜNDEM 24.10.2022, 18:30 24.10.2022, 18:56
Bursa’nın yeni cazibe merkezi
banner40

Konut, ofis, otel, sanat ve kültür merkezi, müze, oyun parkı, termal sağlık, estetik ve spor merkezi gibi birçok yapıyı bünyesinde barındıran proje, Alışveriş Merkezi ile de oldukça iddialı geliyor. Bu stratejisi doğrultusunda AVM bölümünün kiralama ve yönetimini Türkiye’nin en büyük gruplarından Fiba Commercial Properties’a emanet eden DownTown’da, yerli ve yabancı pek çok güçlü marka yakın bir zamanda Bursalılarla buluşacak.

Atış Şirketler Grubu tarafından Bursa’da hayata geçirilen DownTown projesi konsepti, loft daireleri, kültür&sanat alanları ve Alışveriş Merkezi ile farkını ortaya koymaya hazırlanıyor. Perakende sektörünün heyecanla beklediği DownTown’un Alışveriş Merkezi (AVM) bölümünün kiralama ve yönetimini, Türkiye’nin en büyük gruplarından Fiba Commercial Properties (Fiba CP) yapacak. Downtown’da gerçekleştirilen basın toplantısıyla duyurulan iş birliği ile pek çok sürpriz marka Bursa’ya gelecek. Toplam kiralanabilir 72 bin metrekarelik alana sahip olan AVM bölümünde şimdiye dek 3 bin 315 metrekarelik alanın sözleşmesi imzalanırken; ulusal ve uluslararası pek çok marka ile de ön sözleşmeler yapılmış durumda. Toplantıda gerçekleşen imza törenine Atış Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüsamettin Atış, Atış Şirketler Grubu CEO’su Ahmet Atış, Fiba CP CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, Pars Toprak A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Erdönmez ile Pars Toprak A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Halil İbrahim Erdönmez katıldı.

BURSA’NIN EN BÜYÜĞÜ OLACAK

Downtown’da pek çok önemli markalar mağazalarıyla yer alacak. Bunlardan biri de “Vakko World”. “Vakko World” bölgedeki en büyük Vakko olma özelliğiyle de adından söz ettirecek. Vakko, V2K, Vakkorama ile Bursa’da bir ilk olacak Vakko Couture & Wedding ve Vakko Bistrot markalarıyla projede yer alacak. Yine Vakko Grub markalarından olan W Collection’ın da DownTown’da 300 metrekarelik bir alanda yer alması için ön sözleşmesi yapılmış durumda.

Basın toplantısında bu iş birliğinden duydukları mutluluğu dile getiren Atış Şirketler Grubu CEO’su Başkanı Ahmet Atış, “FİBA Commercial Properties ile yaptığımız bu iş birliğinde, AVM yönetimi alanını en iyisine bıraktığımız için içimiz rahat. Özyeğin Ailesi ile böyle bir işbirliği yaptığımız için çok mutluyuz. Ayrıca yaptığımız işbirliği bununla da kalmayacak, gerek finansal piyasalarda gerekse de üniversite ayağında yapacağımız girişimlerle çalışma sistemlerimizi taçlandıracağız. Biz Downtown Projesi içindeki her yapılanmada lüksü ve çizgi üstü deneyimleri ziyaretçi ve müşterilerimize sunma amacı ile yola çıktık. Downtown AVM ile Bursa’ya getireceğimiz yeni markalar ve sunacağımız yeni nesil alışveriş deneyimleriyle, şehrin en cazibeli AVM’sini kurma stratejisi çerçevesinde aksiyon alıyoruz. 18 Mart 2023’te Downtown AVM Eğlence ve Yaşam Merkezi’ni açmayı planlıyoruz. Şu anda bununla ilgili planlamalarda yüzde 50 doluluğa da ulaşmış bulunuyoruz. Biz standart bir AVM değil, ziyaretçilerin haftanın üç dört günü gelip vakit geçireceği bir yaşam merkezi kurma amacındayız ” şeklinde konuştu.

Toplantıda söz alan Fiba CP CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman ise Downtown’ın, ‘Bursa’nın en büyük yeni nesil karma yaşam merkezi’ olduğuna dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Fiba CP olarak hem ulusal hem global pazarda tüm sektörümüze ve paydaşlarımıza sürdürülebilir, yenilikçi ve fark yaratan çözümler sunuyoruz. AVM, ofis, otel, rezidans ve sinema gibi ticari gayrimenkul yatırımları alanında sadece Türkiye’de değil, Doğu Avrupa ve Çin’de de aktif olarak çözüm ortaklığı sunuyoruz. Bu kapsamda perakende sektörünün heyecanla beklediği Downtown’un AVM bölümünün kiralama ve yönetimini üstlendiğimiz yeni bir anlaşma yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bursa’nın en büyük yeni nesil karma yaşam merkezi olarak hayata geçirilen Downtown için hem ulusal hemde uluslararası projelerde yüksek deneyim sahibi ekibimiz ile çalışmaya başladık. Bursamız ve bölgesi için yeni değer olacak alışveriş merkezinde hem iş ortaklarımız hem de ziyaretçilerimiz için yüksek kalite standartlarının oluşturulmasını sağlayacağız. Yeni nesil alışveriş deneyiminin yaşatılacağı Downtown AVM’de yeni nesil yönetim anlayışı ile birlikte markaya katma değer yaratırken, diğer projelerde de çözüm ortağı olarak ilerlemeyi planlıyoruz” dedi.

İmza töreninin bir diğer katılımcısı olan Pars Toprak A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Erdönmez ise bu projede yola sadece finansal kaygılarla çıkmadıklarını, kültür-sanat ve yaşam değerlerin de üzerinde durduklarını söyledi. Erdönmez, “Proje içerisinde hayata geçireceğimiz müzemizde 15-20 bin parçayı sergiliyor olacağız. Burada Atatürk ile ilgili de sürprizlerimiz bulunacak” diye konuştu.

“DAS DAS” VE “EVINN DESİGN CENTER” DA BURSALALIRLA BULUŞACAK

500 kişilik kapasitesi, tiyatro, konser, seminer, lansman gibi birbirinden farklı organizasyonların yapılabileceği çok amaçlı salonu ile Bursa’nın yeni sahnesi; DAS DAS, DownTown’da yer alacak. 6000 metrekare alanda toplam 4 katta konumlandırılacak olan EVINN Design Center ise tasarım, dekorasyon ve sanat alanlarını kendine özgü mimari bir dokunuş ve yenilikçi bir dille harmanlayarak ziyaretçileri ile buluşturan bir konsept sunacak.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner47
34°
açık
banner36
Namaz Vakti 23 Temmuz 2024
İmsak 04:00
Güneş 05:47
Öğle 13:15
İkindi 17:10
Akşam 20:34
Yatsı 22:13