banner38

banner31

YAPİDER’E akademik destek

Gayrimenkul sektörünün “uzmanlık merkezi” olmak amacıyla kurulan Yatırım Profesyonelleri ve İşbirliği Derneği (YAPİDER), Bursa Uludağ Üniversitesi Emlak Yönetimi Bölümü ile işbirliği yapacak.

DİĞER 26.05.2024, 12:29 26.05.2024, 09:37
YAPİDER’E akademik destek
banner40

Akademik destek almak üzere Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elif Karakurt Tosun’u ziyaret eden YAPİDER heyeti, 2024-2025 eğitim öğretim yılından itibaren üniversiteyle ortak çalışmalar yürütmeyi planlıyor.

Sevcan İlici’nin başkanlığını üstlendiği YAPİDER’in Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyelerinden oluşan bir heyet, Bursa Uludağ Üniversitesi Emlak Yönetimi Bölümü’nü ziyaret etti. YAPİDER tarafından “Onursal Üye” olarak seçilen Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elif Karakurt Tosun’la bir araya gelen sektör temsilcileri, dernek ile üniversite arasında gerçekleştirilebilecek ortak çalışmaları değerlendirdiler.

YAPİDER Yönetim Kurulu Başkanı Sevcan İlici, Ali Osman Sönmez Kampüsü’nde gerçekleştirilen görüşmede derneğin kuruluş amacı ile çalışma programı detaylarını paylaşırken, “Gayrimenkul sektörünün ‘uzmanlık merkezi’ olma hedefiyle yola çıktık. Bu bakımdan Bursa Uludağ Üniversitesi Emlak Yönetimi Bölümü ile işbirliği yapmak amacındayız. Alanında ülkemizin önde gelen akademisyenlerinden olan Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elif Karakurt Tosun’u YAPİDER Onursal Üyesi olarak seçtik” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Elif Karakurt Tosun ise, YAPİDER’in sektöre hayırlı olmasını dileyerek başladığı konuşmasında, derneğin sektörün paydaşlarının yanı sıra üniversitelerle de işbirliği yapmasının önemine dikkat çekti.

Prof. Dr. Tosun, “YAPİDER’e, gayrimenkul sektörü ile çalışanlarına değer katmak, taşınmaz yatırımları konusunda Bursa’nın uzmanlık merkezi olmak, eğitim ve seminerle kamuoyunu doğru bilgilendirmek, ayrıca Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği’nin daha işlevsel hale getirilmesine katkı sağlamak amacıyla çıktığı yolda başarılar diliyorum. Bursa merkezli kurulan YAPİDER'le imzalayacağımız bir protokolle 2024-2025 eğitim ve öğretim yılından itibaren kendilerine akademik alanda destek vermekten memnuniyet duyacağız” diye konuştu.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner47
34°
açık
banner36
Namaz Vakti 23 Temmuz 2024
İmsak 04:00
Güneş 05:47
Öğle 13:15
İkindi 17:10
Akşam 20:34
Yatsı 22:13