23.04.2012, 12:03 214

Bursa’nın “ortak fayda” kuruluşu

 Bursa Ticaret ve Sanayi Odası bu kentin “ortak fayda kuruluşu…”
 
123 yıldır üyelerine “ortak fayda” yaratmak için projeler üreten, kentine duyduğu sorumluluğu, yaptığı destek, sağladığı katkı ve gerçekleştirdiği hizmetlerle gösteren, kültür, sanat ve spora katkı sağlayan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Yeniceabat’ta yaptırdığı ve bu eğitim öğretim döneminde hizmet vermeye başlayan BTSO Mesleki Eğitim Kampüsü ile Türkiye’de bir ilke daha imza atmış oldu.
Toplamda 2 bin 200 öğrencinin eğitim göreceği BTSO Mesleki Eğitim Kampüsü’nde on bir meslek dalı için eğitim ve atölye alanları ile kapalı spor salonu ve açık spor alanları, yemekhane ve yurt binalarını da içine alan sosyal tesisler ile birlikte Otelcilik ve Turizm Lisesine ait bir Uygulama Oteli Binası da yer alıyor.
 
Dün BTSO Mesleki Eğitim Kampüsü’nün açılışını Başbakan Erdoğan yaptı.
Bu kampüs aslında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Bursamız’a kazandırdığı ikinci eğitim kompleksi durumunda.
 
İlki 2006 yılında Atıcılar semtinde “BTSO Eğitim Kampüsü” adıyla yapılmıştı.
Osman Fevzi Efendi Müşterek Tesisleri, Sait Ete İlköğretim Okulu, Baha Cemal Zağra Otistik Çocuklar Okulu, Hayri Terzioğlu Endüstri Meslek Lisesi, Hasan Alkoçlar Anaokulu, Kamil Tolon Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi, Abdi Biçen Tribünlü Spor Salonu, Hüseyin Sungur Lisesi, Selahattin Aktar Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu, Mehmet Şener Spor Salonu, Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi, M. Mutlu Uraz Spor Salonu, Celal Sönmez Spor Lisesi ve Oğuz Kağan Köksal Çok Maksatlı Salonu olmak üzere 14 ayrı eğitim ve spor tesisinin yer aldığı BTSO Eğitim Kampüsü’nün hem temeli Başbakan Erdoğan tarafından atılmış, hem de açılışı yine Başbakan Erdoğan tarafından gerçekleştirilmişti.
 
Celal Sönmez başkanlığındaki BTSO yönetimi dün Bursamız’a ikinci eğitim kompleksini de kazandırmış oldu.
 
BTSO’nun bu “ortak fayda” yaklaşımı elbette bir kurum kültürü ve bunda yönetimlerin olduğu kadar geçmişten günümüze kadar görev yapan çalışanların da katkısı var. Uzun yıllar Genel Sekreterlik görevinde bulunan Ergun Kağıtçıbaşı kadar Genel Sekreter yardımcılığı görevinde bulunan ve bugün aramızdan ayrılışının yıldönümü olan Oğuz Yücel’in ve daha pek çok değerli ismin payı var.
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, yöneticilerinden çalışanlarına kadar bu ortak faydayı hep birlikte yaratıyor ve yaratmaya devam edecek.
 
İşte bunun son örneği dün resmi açılışı yapılan BTSO Mesleki Eğitim Kampüsü oldu.
Yorumlar (0)
-3°
açık