banner38

banner31

“Ülkemiz lojistikte jeopolitik öneme sahip”

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) İnegöl İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen “Adım Adım Dış Ticaret’ konulu seminerde konuşan ESA Lojistik ve Gümrükleme Genel Müdürü Erdi Altıntaş, dış ticaretin Türkiye’nin kalkınması için büyük önem taşıdığını belirterek, “Türkiye jeopolitik konumuyla dış ticarette büyük fırsatlar barındırıyor. Dış ticaret potansiyelimizi geliştirmek için de yetişmiş kadrolara ihtiyaç var. Bu alanda eğitim gören öğrenciler kendilerini iyi geliştirirlerse parlak bir kariyer onları bekliyor” dedi.

ŞİRKETLER 20.03.2024, 12:49 20.03.2024, 13:00
“Ülkemiz lojistikte jeopolitik öneme sahip”
banner40

İnegöl İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Şükrü Dokur ile Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü Öğretim Üyesi Esra Güler’in de katıldığı toplantıda öğrencilere hitaben konuşan ESA Genel Müdürü Altıntaş, “Dış ticaret bir döviz kaynağıdır ve her dönem cari dengeye olumlu etkiler sağlamaktadır. Dışarıya ne kadar az bağımlı olup ihracat yaparsak o kadar çok cari fazla veririz” dedi.

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü öğrencilerine, uluslararası ticaretin kurallarından pazar araştırmasına, gümrüklemeden nakliye işlemlerine kadar bilgiler aktaran ve deneyimlerini paylaşan ESA Lojistik ve Gümrükleme Genel Müdürü Erdi Altıntaş, “Dış ticaret çok geniş bir iş alanına sahip. Sizler de eğitim gördüğünüz bölüm itibariyle birer dış ticaret uzmanı adayısınız. Gümrük müşavirliği, depo, antrepo, yurt içi nakliye, uluslararası nakliye, kara, deniz ve hava nakliyesi, satış, pazarlama, forworder firmalar hepsi dış ticaretin birer unsurudur ve sizler bu işlerin hepsini yapabiliriniz” şeklinde konuştu.

ESA’nın ihracatçı firmaların lojistik, depolama ve gümrükleme konularındaki gereksinimlerine hızlı ve entegre çözümler üretmek üzere 2016 yılında kurulduğunu, tedarik zincirinin tüm aşamalarını kendi markaları altında gerçekleştirdiklerini söyleyen Erdi Altıntaş, “35 kişilik profesyonel ekibi, 20’si özmal olmak üzere geniş araç filosu ve 7/24 kusursuz hizmet anlayışıyla hizmet verdiğimiz kurumlara her zaman en avantajlı çözümleri sunuyor ve gerek yurt içindeki gerekse dünyanın dört bir yanındaki operasyonları başarıyla yapıyoruz” dedi.

ESA Lojistik ve Gümrükleme Genel Müdürü Erdi Altıntaş daha sonra öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner47
34°
açık
banner36
Namaz Vakti 23 Temmuz 2024
İmsak 04:00
Güneş 05:47
Öğle 13:15
İkindi 17:10
Akşam 20:34
Yatsı 22:13