banner38

banner31

ÜÇGE geleceğe değer katarak büyüyor

Dünya markalarının güven duyduğu, Türkiye’nin global markası ÜÇGE; vizyonu ışığında belirlediği hedef, strateji ve yeni yatırımlarını açıkladığı organizasyonda geleceğe değer katacak güçlü adımlarla ilerleyeceğinin sinyalini verdi.

ŞİRKETLER 12.07.2023, 00:04 12.07.2023, 00:12
ÜÇGE geleceğe değer katarak büyüyor
banner40

ÜÇGE Grup Şirketleri; perakende, lojistik, endüstriyel üretim ve sanayi sektörlerinin mağaza ekipmanları, depo raf sistemleri, akıllı depolama, dijital sistem çözümleri ve çok çeşitli endüstriyel ürün yelpazesi ile dünyanın önemli tedarikçilerinden biri olarak faaliyetlerini sürdürüyor. ÜÇGE’nin global arenada büyüyen ve gelişen yapısı paralelinde belirlediği hedefleri, stratejileri ve yeni yatırımları tüm grup şirketleri çalışanlarının katılım gösterdiği bir organizasyonda paylaşıldı.

Organizasyon, ÜÇGE Grup Şirketlerinin kurucusu merhum Gökçin Aras için hazırlanan anma videosunun gösterimi ve ÜÇGE Yönetim Kurulu Başkanları Damla Aras ve Can Aras’ın açılış konuşmaları ile başladı.

Damla Aras “Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz değerli babamız, kurucumuz Gökçin Aras’ın vizyonu ışığında onun en kıymetli mirasını yaşatmak ve daha da ileriye taşımak için Can Aras ile birlikte yola çıktık. Bu süreç esnasında hep “nasıl daha iyiye gidebiliriz” felsefesi ile stratejilerimizi oluşturduk. Dünya; özellikle pandemi, iklim değişikliği, doğal afetler, ekonomik krizler ve savaşların etkisi ile birlikte son yıllarda belirsizliklerin arttığı, tedarik zincirleri, gıda, hammadde ve enerjide sıkıntıların yaşandığı, iş modelleri ve süreçleri gibi konularda önemli değişikliklerin yaşandığı bir dönemden geçti. Bu zorlu süreç şunu öğretti ki artık bir dönüşüm çağındayız ve oyunun kuralları yeniden yazılıyor. Birkaç yıl önce bahsedilen VUCA (dalgalanma, belirsizlik, karmaşıklık ve muğlaklık) , global iş dünyasının yeni normali kabul ediliyor. Bizler de hem birey hem de ÜÇGE olarak, büyüme, azami verimlilik ve karlılık hedefleri ile “Kurumsal Vatandaşlık” kavramını entegre ederek vizyonumuza ulaşmayı amaçlıyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda globaldeki ilk tercih edilen firma olma vizyonumuzu güncel gelişmeler ile birleştirdiğimizde ise; gelecek üç yılımızın stratejik odağını insan, inovasyon, dijital dönüşüm ve sürdürülebilirlik olarak belirledik. Sağlam temellerimiz, değişen koşullara hızla adapte olan yapımız, yetkin ekibimiz ve sürdürülebilirliği adına geliştirdiğimiz yeni kurumsal yapımızı ve tüm şirketlerimizin faaliyet gösterdiği sektörlerdeki konumlarını daha da güçlendirmeye devam edeceğiz. Bizlere bu yolculuğumuzda eşlik eden, bizlerin vizyonuna güvenen, her zaman yanımızda olan ve ÜÇGE’ye değer katan değerli çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Toplantıda konuşma yapan ÜÇGE Yönetim Kurulu Başkanı Can Aras “Stratejik odağımızı belirleme çalışmalarında artık sadece mevcut durum analizleri yapmak yeterli değil. Global gidişatları öngörmemiz, analiz etmemiz ve yol haritamızı bu doğrultuda yapılandırmamız gerekiyor. ÜÇGE, 47 yıllık yolculuğunda sektöründe ve Bursa sanayisinde ilklere imza atmış bir şirket. Bize bırakılan bu kültürel mirası devam ettirmek bizim hedefimizdir. Global denetim firması PwC’nin yaptığı araştırmada bahsedildiği üzere 2026 yılında iş dünyasının yarısı, gelişmiş dijital teknolojilere bugüne kıyasla 2,5 kat daha fazla yatırım yapacak. Derin öğrenmeyi kullanan yapay zeka çözümleri ile karar verme, risk yönetimi, veri analizi ve bilgi yönetimi gibi dijitalleşen becerilerin geleceğin yeni normali olmasını bekliyoruz. ÜÇGE Grup Şirketleri olarak hizmet verdiğimiz tüm alanlarımızda, ulusal ve global pazarın en önemli markalarından biri olarak, mevcut konumumuzu her gün daha da güçlendirerek ilerliyoruz. Teknoloji ve tesis yatırımlarımız, AR-GE projelerimiz de hız kesmeden devam ediyor. Ancak büyüme ve gelişim dediğimiz zaman bu yatırımlar sadece fabrika, teknoloji ve makinalar ile sınırlı değildir. En önemli değerimiz yani çalışanlarımız olmadan bu yatırımlar anlam taşımıyor. Gökçin Aras; eğitimci ruhuyla her zaman-her koşulda öğreten, hepimiz için her zaman daha iyisini isteyen bir liderdi. Ben ve Damla Aras yönetim bayrağını teslim aldığımızda, onun izinden giderek “insana değer” felsefesini devam ettirmeyi ve daha da anlamlı kılmayı arzuluyor ve bu nedenle kurumsallaşma çalışmalarımıza hız veriyoruz. Tüm çalışanlarımızı geçmişteki başarıları için bir kere daha tebrik ederken, gelecekteki başarılarımıza yönelik katkıları için de şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ÜÇGE Grup Şirketlerinin gelişen yapısı ve grubun gelecek yatırımları hakkında açıklamada bulunan ÜÇGE Grup Şirketleri Başkanı Esra Güven “ÜÇGE Grup Şirketlerimiz ile ulusal ve uluslararası faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda hızlı gelişim sürecindeyiz. Bu gelişimi destekleyecek yeni teknolojiler, yeni ürünler, yeni pazarlar ve yeni tesisler ile yatırımlarımızı hayata geçiriyoruz. Perakende, lojistik ve sanayiye yönelik robotik depolama sistemleri, sistemi ve yazılımı ÜÇGE tarafından geliştirilen iECO markalı Depozito İade Otomatları, Kamusal İade Merkezleri ve Doğrulama Tesisleri, yeni markamız blu.xone’un çatısı altında hayata geçirmeye başladığımız yeni nesil dijital sistemlerimiz ve teknoloji yatırımlarımızla önemli çözümler sunuyoruz. Tüm süreçlerimizi, karbon ayak izimizi azaltacak şekilde ölçümler ve önlemler ile planlıyoruz. Gelecek için üzerimize düşen sorumluluğun farkında olarak, sürdürülebilirliği kurum kültürümüzün ve stratejilerimizin ayrılmaz bir parçası olarak benimsiyor ve tüm süreçlerimize entegre etmek için “Gelecek Senin İzinde” mottosu ile önemli adımlar atmaya devam ediyoruz. Bu gelişmelerin paralelinde Gemlik Bursa Serbest Bölgesi ve TEKNOSAB’da stratejik öneme sahip tesis ve fabrika yatırımlarımıza da başladık. Gelecekteki başarılarımızı ve büyümemizi; müşterilerimize, sektörlerimize, ülkemize, topluma ve gezegenimize değer katacak eksende, çalışanlarımız ile birlikte inşa etmeye devam ediyoruz. Değişen dünya ve değişen iş yapış şekilleri ile İnsan Kaynakları yönetimi ve stratejileri de yeniden şekilleniyor. Bu noktada ‘Geleceğe Değer’ mottomuzun temelini ‘İnsana Değer’ kavramının oluşturduğunu ifade etmek isterim. Hem şirketlerimizi hem de çalışanlarımızı geleceğe hazırlarken, çalışma kültürümüzde yetenek yönetimi ve çalışan deneyimi süreçlerine odaklı insan kaynakları stratejilerimizi güncelliyoruz. Kısa bir süre önce devreye aldığımız dijital İK platformumuzun yanı sıra çalışanlarımızın da aktif olarak katılım gösterdiği eğitim, gelişim, sosyal sorumluluk ve motivasyon faaliyetlerimizle kurum kültürümüzü daha da güçlendiriyoruz. ” dedi.

Organizasyon, emekliliğe hak kazanan ÜÇGE Grup Şirketleri çalışanlarına, bugüne kadar yapmış oldukları değerli hizmetleri ve özverili çalışmalarından dolayı, üst yönetimin hediye takdimi gerçekleştirdiği emeklilik töreni ile sona erdi.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner47
23°
açık
banner36
Namaz Vakti 25 Temmuz 2024
İmsak 04:03
Güneş 05:49
Öğle 13:15
İkindi 17:10
Akşam 20:32
Yatsı 22:10