banner38

banner31

Salgınla mücadeleyi kolaylaştıran yerli uygulama müjdesi

Teracity Yazılım Teknolojileri’nin yerli teknolojilerle geliştirilen bütünleşik araçlar yazılımı Bilimp, dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde firmalara büyük fayda sağlayacak yeni bir uygulama hayata geçirdi.

ŞİRKETLER 17.11.2020, 17:44
Salgınla mücadeleyi kolaylaştıran yerli uygulama müjdesi
banner40

‘Covid-19 Risk Yönetimi ve Otomatik HES Sorgulama’ uygulaması ile firmalar, bu zorlu ve kritik süreçte çalışanların sağlığını korumak adına gerekli önlemleri önceden almış olacak. Bilimp’in yeni uygulaması hakkında açıklamalarda bulunan Teracity Yazılım Teknolojileri Genel Müdürü Osman Akın, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs sürecinin, ekonomiden sosyal hayata kadar hemen her şeyi etkilediğini söyledi. Bu süreçte yeni bir uygulamayı hayata geçirdiklerini belirten Akın, “Bütünleşik araçlar yazılımımız Bilimp bünyesinde, pandemi sürecinde firmalara büyük fayda sağlayacak yeni bir uygulama oluşturduk. ‘Covid-19 Süreç ve Risk Yönetimi’ uygulaması ile kurumlar çalışanlarına hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Bu uygulama sayesinde hastalık riskiyle ilgili süreçler günlük olarak online ortamda kontrol edilip, olası riskler hızla belirlenerek önlem alınabiliyor” dedi.

Akın, T.C. Sağlık Bakanlığı HES Sorgulama Servisleri ile entegrasyon sağladıklarını bu entegrasyon ile çalışanların HES kodlarının otomatik olarak sorgulandığını, sorgulama sonuçlarının hem çalışanın kendisine hem de yöneticilere Bilimp’in Bildirim merkezi ile doğrudan iletildiğini de söyledi.

Uygulamanın, hastalık riski veya belirtisi olan çalışanları önceden ve hızlı bir şekilde tespit ederek erken önlem almayı sağladığını ifade eden Akın, uygulamanın firmalara korona virüs döneminde çalışanlarının sağlığını korumak için önemli avantajlar getirdiğini kaydetti.

KORONA VİRÜSE KARŞI MÜCADELEDE BÜYÜK BİR AVANTAJ

Bu şekilde korona virüse karşı mücadelede büyük bir avantaj elde edileceğini dile getiren Akın, “Yaşanan pandemi nedeniyle artık firmalar da kendi önlemlerini alıyor. Biz de yeni uygulamamız ile kurum ve kuruluşlara yardımcı olmak istiyoruz. Bilimp, web ve mobil uygulamaları sayesinde tüm lokasyonlardaki beyaz ve mavi yaka çalışanlara hızlıca ulaşmaya imkân tanıyor. Otomatik HES Sorgulama işlemi ile yüzlerce hatta binlerce çalışanı olan işyerlerinde, tüm çalışanların sorgulama işlemleri saniyeler içinde tamamlanıyor. Riskli, süresi dolmuş veya hatalı kodlarla ilgili çalışanın kendisine veya yöneticilere ulaşmak ise birkaç dakika içinde mümkün oluyor” dedi.

“Bilimp’in risk algoritmaları içeren yazılımı, hastalık belirtisi ve risk durumunu belirlemeyi ve salgınla mücadeleyi kolaylaştırıyor” şeklinde açıklama yapan Akın, “Bilimp içindeki Covid-19 Risk Yönetimi uygulamasının içinde, 15 soruluk değerlendirme soruları bulunuyor. Kurum isterse bu soruları özelleştirerek artırabiliyor ya da çıkartabiliyor. Her bir sorunun uygulanma periyodu ve hedef kitlesi, departman veya grup özelinde belirlenebiliyor” diye konuştu.

ERKEN ÖNLEM ALINMASINI SAĞLIYOR

Vücut sıcaklığı ölçümlerinin manuel veya opsiyonel olarak otomatik alınabildiğini belirten Akın, bu şekilde algoritmanın hastalık riski veya belirtisi olan çalışanları önceden ve hızlı tespit ederek erken önlem alınmasını sağladığını söyledi. Akın, böylece yayılım riskinin azaltıldığını ifade ederek, “Bilimp Covid-19 Risk Yönetimi yalnızca çalışanları değil, şirket ya da kurumu ziyaret edenleri de izlemeyi ve anlamayı sağlıyor. Aynı sistem ziyaretçiler için de gerçekleştiriliyor. Ayrıca ziyaretçilere bilgilendirme yapılıyor. Ziyaretçiler için bir kare kod kullanılarak, kuruma temassız girişleri sağlanıyor” dedi.

Teracity Yazılım Teknolojileri Genel Müdürü Osman Akın, Bilimp ile işletme ve kurumların çalışanlarının sağlığına verdikleri değeri göstermiş olurken, aynı zamanda sağlıklı bir iş ortamını koruyarak kesintisiz bir iş akışı sağlayabildiğini dile getirdi. Akın ayrıca, 6331 sayılı yasaya da uyumlu hale geldiklerini sözlerine ekledi.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner47
23°
açık
banner36
Namaz Vakti 25 Temmuz 2024
İmsak 04:03
Güneş 05:49
Öğle 13:15
İkindi 17:10
Akşam 20:32
Yatsı 22:10