banner38

banner31

banner41

6 ilde 15 bin çiftçiye Tarım Kart

VakıfBank ve Kayseri Şeker işbirliğiyle Tokat, Yozgat, Sivas, Amasya, Nevşehir ve Kayseri’de pancar üretimi yapan 15 bin çiftçiye, fabrika garantörlüğü ile 300 milyon TL’den fazla VakıfBank TarımKart limiti imkanı sunuldu.

SEKTÖRLER 07.06.2020, 02:35 07.06.2020, 02:45
6 ilde 15 bin çiftçiye Tarım Kart
banner40

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Pandemi sürecinde tarımın stratejik sektör olduğu bir kez daha anlaşıldı. VakıfBank olarak ürün ve hizmetlerimizle çitfçilerimize destek olmaktan mutluyuz” dedi.

Tarım Bankacılığı uygulamaları, tarım uzmanları ve 50’ye yakın tarıma özel ürün ve hizmet ile çiftçilerin finansman sorunlarını çözmeye odaklanan VakıfBank ile Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., hizmet alanlarında bulunan 15 bin çiftçiyi kapsayan bir işbirliği anlaşması imzaladı. VakıfBank Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşen törene VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı M. Lütfü Çelebi, Kayseri Şeker Fabrika Genel Müdürü Osman Canıtez’in yanı sıra Bankanın ve Kayseri Şeker’in üst düzey yöneticileri de katıldı.

TARIMI STRATEJİK SEKTÖR OLARAK GÖRÜYORUZ

Törende konuşan VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “VakıfBank olarak tarımın stratejik sektör olduğunun farkındayız. Bu nedenle köy köy gezen tarım uzmanlarımızla, TarımKart’ın merkezde olduğu, tablet ile yerinde hizmet sunduğumuz ve ‘Mobil Çiftçi Paketi’ gibi pek çok teknolojik alt yapıyla desteklediğimiz Tarım Bankacılığı yaklaşımımızla çiftçilerimize desteğimizi sürdürüyoruz. Süt ve besi hayvancılığından, jeotermal sera yatırımlarına, pancar yetiştiriciliğinden arıcılığa kadar tarımın her alanına hizmet sunuyoruz.” dedi.

Kayseri Şeker ile gerçekleştirilen işbirliğiyle tarım alanındaki çalışmalarını derinleştirerek daha yaygın hale getirmeyi amaçladıklarına dikkat çeken Üstünsalih, “Bu kapsamda Tokat, Yozgat, Sivas, Amasya, Nevşehir ve Kayseri’de şeker pancarı üreten 15 bine yakın çiftçimizin TarımKart ve Bankomat Kartlarını Trakya, Gaziantep, Ege, Çukurova, Eskişehir, Akdeniz, İç Anadolu, Marmara, Altındağ bölgelerimiznden tarım bankacılığında uzman 70 kişiye yakın personelimizle 1 hafta içinde teslim ettik. Bu proje kapsamında 2020 başında uygulamaya aldığımız tablet projemizi ilk kez kullandık. Çiftçilerimizin kartlarını bölgelerde tablet ile teslim ettik, sözleşmelerimizi taradık ve kartları birkaç dakika içinde hızlıca kullanıma açtık. Çifçiler, VakıfBank Mobil Pos cihazı kullanan üye işyerimiz, fabrikaya olan borçlarını faizsiz bir şekilde kolayca ödemiş oldular. Hem çiftçilerimize hem şirkete büyük bir kolaylık sağladık” diye konuştu.

TARIMSAL İHTİYAÇLAR KAYSERİ ŞEKER GARANTÖRLÜĞÜNDE KARŞILANACAK

Limitlerin kullanımıyla ilgili de bilgi veren Üstünsalih, “Çiftilerimizin faizsiz tarımsal girdi alımı için kartlara 300 milyon TL’den fazla limit tanımladık. Çiftçilerimiz, şirket ödemelerinde faizsiz tarımsal girdi alımı imkanına kavuştu” açıklamasında bulundu.

ÇİFTÇİLER KARTLARINI 10 BİNDEN FAZLA VAKIFBANK ANLAŞMALI ÜYE İŞYERLERİNDE DE KULLANILABİLECEK

Üstünsalih, “Çiftçilerimiz kart limitlerinin bir bölümünü, ATM ve VakıfBank şubelerinde nakit çekimde, Petrol Ofisi, Aytemiz istasyonları, İGSAŞ, Toros Gübre, Proyem bayileri, Tarım Kredi Kooperatifleri, Sulama Birlikleri gibi diğer anlaşmalı üye işyerlerimizde akaryakıt, yem, gübre, zirai ilaç gibi tarımsal girdi alışverişinde 6 aya kadar faizsiz şekilde kullanabilecek” ifadelerini kullandı.

“TARIMKART İLE ÇİFTÇİLERİMİZ İŞİNİN BAŞINDAN AYRILMADI”

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ise törende yaptığı konuşmada, Ramazan ayı içerisinde VakıfBank personeli ve yöneticilerinin çok üstün bir performans ortaya koyarak, bu çalışmayı neticelendirdiklerini belirterek, VakıfBank ve Kayseri Şeker’in çok değerli ve samimi bir ürün ortaya çıkardıklarını söyledi.

Başkan Akay, çiftçilerin en çok elinden tutulmaya ihtiyacının olduğu bir zaman diliminde, VakıfBank’ın böylesine bir uygulamayı hayata geçirmiş olmasının, takdire şayan bir durum olduğunu da belirterek, “Çok değerli bir zamanda, çok değerli bir işi başardığımız inancındayız. Özellikle pandemi süresince tarım sektörünün ön plana çıkmış olması, çiftçimizi çok daha değerli bir hale getirmiş oldu. Bizler VakıfBank çalışanlarında ve yöneticilerinde, müşteriden kaçan anlayışın aksine; yorgun olmayan, tamamen dinamik, müşteri ile iç içe, müşteriye dokunan ve sahip çıkan bir anlayış gördük. Başlangıçta yaptığımız tüm bu çalışmaları ve gelişmeleri, gelecek adına çok önemli bir gelişme olarak görüyorum. Kayseri Şeker bir çiftçi kuruluşu ve bizlerde o şirketin emanetçileriyiz. Ama buna rağmen bizler çiftçilerimize iyi bir hizmet sunabilmek için bütün gücümüzle çalışıyoruz. VakıfBank gibi güçlü bir banka ile böylesine güzel bir projeyi ortaya koyabilmek, çiftçimiz ve Tarım sektörü adına önemli bir adımdır. Bu gelişmenin tarım sektörüne önemli bir katkı sağlayacağını ümit ediyor, bunun bir başlangıç olmasını, bu projenin hayırlı, uğurlu ve sürdürülebilir olmasını temenni ediyorum. Bu projede emeği geçen başta Yönetim Kurulunuz ve siz değerli Yöneticilerimiz ile çalışanlarınıza, sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

MOBİL ÇİFTÇİ PAKETİ İLE HAVALE EFT ÜCRETSİZ

Tarım Kart’ını aktif olarak kullanan ve elektrik, telefon veya Bağ-Kur ödemesinden birini Tarım Kartı’na otomatik ödemeye veren müşterilerimiz, otomatik olarak tanımlanan Mobil Çiftçi Paketi ile hesap açma, TarımKart nakit avans, para transferi gibi birçok işlemi VakıfBank Mobil üzerinden ücretsiz olarak yapabiliyor. Çiftçilerimiz Tarım Kart limitlerinin bir kısmını fatura ödemeleri için ayırabiliyor. Böylece faturalar her ay karttan otomatik olarak gününde ödeniyor, çiftçi kart borcunu hesap kesim tarihinde yani hasatta bankaya ödeme imkanına kavuşuyor.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner47
16°
kapalı
banner36
Namaz Vakti 03 Aralık 2023
İmsak 06:32
Güneş 08:01
Öğle 12:58
İkindi 15:24
Akşam 17:45
Yatsı 19:10