banner38

banner31

Uludağlı İş İnsanları BUDSİAD çatısı altında buluştu

Birçok sektördeki başarılı yatırımlarıyla şehir ve ülke ekonomisine önemli katma değer sağlayan dağ yöresi iş insanlarının, iş dünyasında daha güçlü bir şekilde temsil edilmesi amacıyla kurulan BUDSİAD (Bursa Uludağlı Sanayici ve İş İnsanları Derneği) için bir tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

İŞ DÜNYASI 02.12.2023, 10:43
Uludağlı İş İnsanları BUDSİAD çatısı altında buluştu
banner40

BUDSİAD tarafından Almira Hotel’de gerçekleştirilen toplantıya Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin, Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, Harmancık Belediye Başkanı Yılmaz Ataş ile dernek üyeleri ve iş insanları katıldı.

Toplantıda ilk olarak kürsüye çıkan BUDSİAD Genel Sekreteri Ali Akın, dağ yöresinin büyük bir eksikliğinin BUDSİAD’ın kuruluşu ile giderildiğini belirterek, “Bu yolculukta siz değerli iş insanlarının yanımızda olması gücümüze güç katacaktır” dedi.

Daha sonra konuşan Kurucu Başkanı Serkan Salır da, dağ yöresinde yaşayan ihtiyaç sahibi insanlara yardımcı olmak amacıyla bir araya gelen iş insanlarının daha sonra kurumsal kimliğe bürünerek BUDSİAD’ı kurduğunu ifade etti.

“ULUDAĞLI İŞ İNSANLARI HER YERDE”

Tanıtım toplantısında konuşan BUDSİAD Başkanı Recep Öztürk ise, Bursa ve ülke ekonomisine önemli katkılar veren dağ yöresi iş insanlarını bir çatı altında toplamak amacıyla derneklerini kurduklarını söyleyerek, “Dağ ilçelerinden yetişen iş insanları Bursamız’da ve ülkemizin dört bir yanında tüm sektörlerde şehrimiz ve ülkemiz ekonomisine önemli katma değer sağlamaktadır. Ekonomik tabanlı kuruluşların tepe noktalarında Uludağlı iş insanları var. Zamanla, odağında ekonomi olan bir iş dünyası derneği ihtiyacı ortaya çıktı. 11 kurucu üye ile birlikte BUDSİAD resmi olarak kuruldu” dedi.

“BİRLİKTE BİRÇOK BAŞARIYA İMZA ATACAĞIZ”

Yönetim kurulu olarak üstlendikleri görevi ekip arkadaşlarıyla birlikte layıkıyla yerine getirmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden BUDSİAD Başkanı Recep Öztürk, “Derneğimizin kurucularına, çok teşekkür ediyorum. Yeni yönetim kurulu olarak; üstlendiğimiz sorumluluğun bilinciyle BUDSİAD’ı Bursa iş dünyasında etkili bir konuma getirmek amacıyla kendimize bir yol haritası oluşturduk” diye konuştu.

İlk hedeflerinin güçlü bir üye profili oluşturmak olduğunu vurgulayan Başkan Öztürk, “Üye sayımız ne kadar çok olursa, ne kadar çok nitelikli iş insanı BUDSİAD çatısı altında buluşursa, bölgemize ve ekonomimize o kadar yararlı çalışmalar yapabiliriz. Derneğimizin başarısı, sizlerin değerli katkıları ile mümkün olacaktır. BUDSİAD çatısı altında hep birlikte birçok başarıya imza atacağımıza inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

BELEDİYE BAŞKANLARINDAN BUDSİAD’A ÖVGÜ

Açılış konuşmalarının ardından toplantıya katılan belediye başkanları birer konuşma yaptı. Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin, BUDSİAD’ın kuruluş amacının önemine değinerek, “Yapılan çalışmalardan dolayı derneğinizi tebrik ediyorum. Zor durumda olan insanlarımıza uzattığınız yardım eli gerçekten çok önemli. Bu çalışmalarınızı devam ettirmenizi diliyorum. BUDSİAD olarak çıktığınız bu yolda başkana ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyorum, her zaman yanınızda olmaya çalışacağız” dedi. Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt ise “Tek bir çatı altında dağ yöresi iş insanlarını bir araya getiren BUDSİAD’ı kutluyorum. Bu birlik ve beraberliği devam ettirip iyi işlere imza atacağınızı temenni ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim” diye konuştu. Son olarak konuşan Harmancık Belediye Başkanı Yılmaz Ataş da, “Dağ yöresinin iş insanlarını unutmayan, dernek altında toplayan BUDSİAD’a bölge insanımız adına teşekkür ediyorum. Dernek olmadan önce yaptığınız projeler, çalışmalar hepimizin takdirini kazandı. Bundan sonra daha da büyüyerek çok güzel işler yapacağınızı düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Tanıtma ve istişare toplantısında Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin, Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt ve Harmancık Belediye Başkanı Yılmaz Ataş’a BUDSİAD üyelik rozeti takıldı.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner47
28°
açık
banner36
Namaz Vakti 15 Temmuz 2024
İmsak 03:48
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:11
Akşam 20:40
Yatsı 22:23