banner38

banner31

banner41

Sürmeli: Kadın istihdamını artırmaya çalışıyoruz

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) çatısı altında faaliyetlerini sürdüren TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) tarafından düzenlenen “İlham Veren Başarı Hikayeleri” programının konuğu Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli oldu. Tüm alanlarda kadın istihdamına büyük önem verdiklerini belirten Sürmeli, “Şirketlerimizde kadın istihdamımızın ortalaması yüzde 25’tir. Kadın çalışan sayısını daha yukarılara çıkartmak için çalışıyoruz.” dedi.

İŞ DÜNYASI 20.03.2021, 13:15
Sürmeli: Kadın istihdamını artırmaya çalışıyoruz
banner40

TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu, dijital platformda sürdürdüğü ‘İlham Veren Başarı Hikayeleri’ne bir yenisini daha ekledi. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan’ın da katıldığı ve TOBB Bursa KGK Başkanı Sevgi Saygın'ın moderatörlüğünde düzenlenen programa çok sayıda kadın girişimci katıldı. Programın açılışında konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, Türkiye’nin gelecekte söz sahibi olmasının yolunun kadınların ekonomik ve sosyal açıdan güçlenmesinden geçtiğini söyledi.“KADIN GİRİŞİMCİLİĞİ ANAHTAR BİR ROLE SAHİP”

Güçlü sürdürülebilir, dengeli ve kapsayıcı kalkınma için kadının çalışma hayatında hak ettiği yeri alması gerektiğini ifade eden Koçaslan, “Kalkınma hedeflerimize ulaşmamızda, kadın girişimcilerimizin iş hayatındaki etkisini artırarak iş gücüne katılmaları ve üretimde söz sahibi olmaları anahtar bir role sahip. Kadınlarımızı hesaba katmadan bir ekonomik hikaye yazmanın mümkünatı olamaz. Çünkü kadının olduğu yerde başarı vardır. Biz de BTSO olarak bu bilinçle yaptığımız çalışmalar ile kadın girişimcilik ekosisteminin çıtasını yükseltmek ve yeni girişimciler ortaya çıkartmak için canla başla mücadele ediyoruz. TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulumuz da başarılı çalışmalarıyla kadın girişimcilerimizin yanında olarak onları desteklemeyi sürdürüyor.” dedi.TÜRKİYE’NİN KADIN GİRİŞİMCİLERİNİ BİR ARAYA GETİRİYORUZ

TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sevgi Saygın, kurul olarak başarılarıyla ilham kaynağı olan kadınları her ayın 16’sında online olarak girişimcilerle bir araya getirmeye devam ettiklerini söyledi. Kurul olarak kadınların iş gücüne katılımına ve ekonomik hayatta girişimci olarak rol üstlenmelerine katkı sağlayacak çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Saygın, “BTSO’nun destekleriyle sürdürdüğümüz çalışmalarımızda kadınlarımızı girişimcilik konusunda cesaretlendirmek ve ihtiyaç duydukları bilgiye kolaylıkla ulaşabilecekleri programlar gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de ilk kez TOBB Bursa KGK olarak gerçekleştirdiğimiz online etkinliklerimizde Türkiye’nin kadın girişimcilerini bir araya getirmekten gurur duyuyoruz.” dedi.“BAŞARILARIN ARKASINDA İYİ BİR EKİP ÇALIŞMASI VAR”

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, organizasyondan dolayı BTSO’ya teşekkür etti. Şirket olarak gerçekleştirdikleri tüm başarıların ardında iyi bir ekip çalışması olduğunun altını çizen Sürmeli, “Bir sanatçı sahneye çıkıp performansını sergilerken, arkada her zaman büyük bir ekip çalışır. Ekip ne kadar başarılı olursa performans da o kadar büyüleyici olur. Bizler başarı hikayeleri ile ilgili programlara konuk oluyoruz ama bu başarıların gerçekleşmesinde tüm arkadaşlarımızın önemli bir etkisi var.” dedi.“KADIN VE ERKEĞİN BİR ARADA OLMADIĞI BİR BAŞARIDAN BAHSETMEK ÇOK GÜÇ”

Kütahya Porselen olarak 8 Mart dolayısıyla yaptıkları reklam filminde birçok kadının başarı hikayelerinin anlatıldığını kaydeden Sürmeli, şöyle konuştu: “Kadın çalışan sayısını üst seviyelere çıkartmak için çalışıyoruz. Şirketlerimizde kadın çalışan ortalamamız yüzde 25. Her iki yöneticimizden birisi de kadın. Arıca grubun icra kurulundaki üyelerimizin yüzde 70’i yönetim kurulumuzun da yüzde 60’ı kadın. Bu oranlar bizleri her zaman gururlandırıyor. Bu sadece bugün bizim tarafımızdan ilke edindiğimiz bir konu değildir. Kuruluşumuzdan bugüne kadar aynı gayeyi sürdürüyoruz. Kurucu Başkanımız Babamın açtığı yol sayesinde şirketlerimizde kadın erkek ayrımı yapmadığımız gibi evlatlarımızı da aynı düsturda yetiştiriyoruz. Kadın ve erkeğin bir arada olmadığı bir başarıdan bahsetmek çok güç.” dedi.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 27 Kasım 2022
İmsak 06:26
Güneş 07:54
Öğle 12:56
İkindi 15:25
Akşam 17:48
Yatsı 19:11