banner38

banner31

IBIA’da Osman Güler yeniden başkan

Dünyada 40 milyar dolarlık bir hacme sahip olan yatak üretim sektörünün tedarikçisi firmalar tarafından kurulan Uluslararası Yatak Endüstrisi Derneği (IBIA) 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi.

İŞ DÜNYASI 28.01.2024, 00:07
IBIA’da Osman Güler yeniden başkan
banner40

IBIA’nın İstanbul, İzmir, Bursa ve Kayseri başta olmak üzere ülke genelinden iştirak eden üyelerinin katılımıyla yapılan Genel Kurul Toplantısında Kurucu Başkan Osman Güler güven tazeleyerek Uluslararası Yatak Endüstrisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden seçildi.

İstanbul’da Wow Otel’de gerçekleştirilen ve Divan Başkanlığı’nı Erdoğan Aslan’ın, Divan Kurulu Üyeliklerini de Ramazan Çelik ile Zafer Baktır’ın yaptığı Genel Kurul Toplantısında IBIA’nın organlarında görev alacak isimler de belirlendi.

IBIA’nın bugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı Yönetim Kuruluna teşekkür eden Divan Başkanı Erdoğan Aslan’dan sonra Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Uluslararası Yatak Endüstrisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Elektroteks Yön. Krl. Bşk. Osman Güler, “9’u kurucu yönetim kurulu üyesi olmak üzere 22 üye ile çıktığımız yolda bugün büyük bir aile olduk. Uluslararası Yatak Endüstrisi Derneği olarak kurulduğumuz 2021 yılından bu yana ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sayesinde sektörümüzle ilgili önemli farkındalıklar oluşturduk” dedi.

150 ÜLKEYE 2 MİLYAR DOLARIN ÜZERİNDE İHRACAT

Yatak yan sanayi olarak 25 bin kişilik istihdam ve 3 milyar dolar düzeyindeki üretim kapasitesi ile yaklaşık 150 ülkeye 2 milyar doların üzerinde ihracat yaptıklarını söyleyen IBIA Başkanı Osman Güler, “Bu veriler sektörümüzün ve hepimizin ülkemiz ekonomisine katkısını göstermektedir. Derneğimizin kuruluşunda sektörümüzün bilinirliği ile üyelerimizin uluslararası pazarlardaki rekabet gücünü artırmayı, ülkemizde ses getirebilecek, büyük bir uluslararası fuar organizasyonu gerçekleştirmeyi, mesleki birlik, beraberlik ve dayanışmayı öncelikli hedefler olarak belirlemiştik. Genellemek gerekiyorsa bugün itibariyle geriye baktığımda bu hedefler doğrultusunda çok başarılı çalışmalar yaptığımızı söyleyebilirim. IBIA çatısı altında başarılara imza attık” şeklinde konuştu.

2022 ve 2023 yıllarında düzenlenen IBIA EXPO Fuarlarının global anlamda yatak üreticilerinin ilgi odağı olduğunu ifade ederek, BİFAŞ Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Vural ve çalışma arkadaşlarına teşekkür eden IBIA Başkanı Osman Güler konuşmasını şöyle sürdürdü:

ÜYE SAYISI 140’A ULAŞTI

“Derneğimizin ilk genel kurul toplantısını yaptığımız 26 Haziran 2021’den bu yana gerçekleştirdiğimiz çalışmalarına baktığımızda; öncelikle üye sayımız 140’a ulaştı. Sektörümüzün, dünyanın dört bir tarafındaki yatak üreticilerine tanıtılması için yurtdışı fuarlar ve toplantılara iştirakler sağladık. Bu dönemde kamu kurumları başta olmak üzere ilgili tüm kesimlerle yakın işbirlikleri gerçekleştirdik. Sektörü domine eden ISPA ABIKOL EBIA ISPF Hindistan Yatak Üreticileri federasyonu gibi uluslararası dernek ve federasyonlarla yakın iş birliklerindeyiz. Tüm uluslararası sektörel fuar organizasyonları ile yakın temasa geçtik ve bu konuda üyelerimize desteklerde bulunuyoruz. Dünyanın dört bir yanında canla başla çalışıyoruz. Yüz akımız olan fuarlarımıza katılımcı ve ziyaretçi olarak iştiraki artırmak için Hindistan’dan Almanya’ya, İtalya’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne kadar yatak üreticilerinin faaliyette bulunduğu, gitmedik ülke bırakmadık. Uzun süredir konuştuğumuz ama bir türlü çalışmalara başlama fırsatı bulamadığımız mesleki komite çalışmalarını önümüzdeki dönem gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Derneğimizde yer alan makina, kumaş, yay, sünger, keçe, tela, elyaf, kimya, aksesuar, kılıf, tekstil ürünleri gibi konularda alt komiteler kurarak bir araya gelme fırsatları yaratarak mesleki problem ve gelişmeleri yüz yüze tartışma fırsatları yaratacağız.”

Gündem gereği IBIA Yönetim Kurulu’nun faaliyet raporu, mali tabloları ve denetleme kurulu raporunun okunarak müzakeresi ve oy birliği ile kabulünden sonra Uluslararası Yatak Endüstrisi Derneği’nin yeni Yönetim Kurulu seçimi gerçekleştirildi.

IBIA’NIN YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BELİRLENDİ

Yapılan konuşmaların ardından yapılan seçimde Uluslararası Yatak Endüstrisi Derneği Genel Kurulu’nda IBIA yönetimi şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Asıl: Osman Güler, Mustafa Nebi Doğan, Ersin Koç, Engin Kalkan, A.U. Hakan Tanrıöven, Mustafa Taka, Zafer Baktır, Mustafa Kiper ve Erdoğan Aslan

Yönetim Kurulu Yedek: Onur Kırayoğlu, Erhan Karakaşlar, Samet Beğendik, Ömer Faruk Görün, Recep Kütüklü, Ramazan Çelik, A. Koray Atamer, Serkan Elitaş ve Şeref Özdemir

Denetleme Kurulu Asıl: A. Yiğit Durak, Akın Bebek, Mehmet Demirok

Denetleme Kurulu Yedek: Lokman Özay, Erdal Durmuş, Mükremin Küçük

Genel Kurulun dilek ve temenniler bölümünde konuşan IBIA EXPO Fuarını düzenleyen BİFAŞ Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Vural, sektörün tanıtımına yönelik önemli bir etkinlik olan IBIA EXPO fuarının uluslararası nitelikte, katılımcıların desteklediği nitelikli fuarlar listesine alındığını söyledi.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner47
29°
açık
banner36
Namaz Vakti 15 Temmuz 2024
İmsak 03:48
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:11
Akşam 20:40
Yatsı 22:23