banner38

banner31

BURSA OSB FİRMALARINA ÖDÜL YAĞDI…

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) tarafından organize edilen ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımıyla TOBB Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen "OSB'nin Yıldızları Araştırması Ödül Töreni"nde Bursa OSB firmalarına ödül yağdı.

İŞ DÜNYASI 27.12.2022, 16:03
BURSA OSB FİRMALARINA ÖDÜL YAĞDI…
banner40

Bursa OSB, OSB Yıldızları sıralamada en çok katılımcısı olan OSB’ler kategorisinde 2.’lik ödülü aldı. Bursa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz ödülünü Sanayi ve Teknolojİ Bakanı Mustafa Varank’tan aldı.

2021 yılının verileriyle, gönüllülük esasını göre yapılan, organize sanayi bölgelerinde üreten, istihdam sağlayan, ihracat yapan, AR-GE ile nitelikli üretim kabiliyetini geliştiren 38 şehir ve 82 OSB’de faaliyet gösteren firmaların iştirak ettiği araştırma sonuçlarına göre, Bursa OSB’den 12 firma 10 kategoride listelere girmeyi başardı.  "OSB'nin Yıldızları Araştırması Ödül Töreni"nde BOSCH San. ve Tic. AŞ 5, Focus Kontrol Makine Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti. 2, Çemtaş Çelik Makina San. ve Tic. AŞ, Korteks Mensucat San. ve Tic. A.Ş. ve T.K.G. Otomotiv San. ve Tic. AŞ birer kategoride ödül aldılar.

Ödülleri, Bosch San. ve Tic. AŞ  adına  Genel Müdür Mustafa Bulut, Çemtaş Çelik Makina San. ve Tic. A.Ş.   adına Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mustafa Tarman, Korteks Mensucat San. ve Tic. A.Ş. adına Genel Müdür Yardımcısı Murat Güney, T.K.G. Otomotiv San. ve Tic. AŞ adına  Grup Satınalma ve Yatırımlar Müdürü Volkan Varal, Focus Kontrol Makine Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti. adına da Yönetim kurulu başkanı Osman Yüksel aldı.

Bursa OSB firmalarının OSB'nin Yıldızları Araştırması’ndaki başarıları ve aldıkları ödülleri değerlendiren Bursa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, “Türkiye’nin ilk OSB’si olan Bursa OSB her zaman olduğu gibi yine örnek olmaya devam ediyor. Ödüllendirilen ve OSB’nin Yıldızları listesinde yer alan firmalarımızı gönülden kutluyorum” dedi.

BURSA OSB’DEKİ 12 FİRMAYA 10 KATEGORİDE BİRDEN LİSTEYE GİRDİ

Törende, OSB’lerde En Çok Satış Yapan Firmalar kategorisinde Bosch San. ve Tic. AŞ, Korteks Mensucat San. ve Tic. A.Ş., Çemtaş Çelik Makina San. ve Tic. AŞ, Coşkunöz Metal Form Makina Endüstri ve Tic. A.Ş., Rollmech Automotive San.Tic. A.Ş., Rudolf Duraner Kimyevi Maddeler Tic. ve San. A.Ş. ve T.K.G.Otomotiv San. ve Tic. AŞ

OSB’lerde Satışını En Çok Artıran Firmalar kategorisinde, Bemis Teknik Elektrik A.Ş. ve Çemtaş Çelik Makina San. ve Tic. AŞ

OSB’lerde En Çok İhracat Yapan Firmalar kategorisinde, Bosch San. ve Tic. AŞ, Durmazlar Makina San. ve Tic. A.Ş., Çemtaş Çelik Makina San. ve Tic. AŞ, Korteks Mensucat San. ve Tic. A.Ş., Vanelli Tekstil San. ve Tic. A.Ş., Coşkunöz Kalıp Makina San. ve Tic. AŞ, ve Rollmech Automotive San.Tic. A.Ş.

OSB’lerde İhracatını En Çok Artıran Firmalar kategorisinde, Bemis Teknik Elektrik A.Ş., Durmazlar Makina San. ve Tic. A.Ş. ve Çemtaş Çelik Makina San. ve Tic. AŞ

OSB’lerde En Çok İstihdam Sağlayan Firmalar kategorisinde, Bosch San. ve Tic. AŞ, Korteks Mensucat San. ve Tic. A.Ş., T.K.G.Otomotiv San. ve Tic. AŞ, Çemtaş Çelik Makina San. ve Tic. AŞ Coşkunöz Kalıp Makina San. ve Tic. AŞ ve Haksan Otomotiv Mamülleri San. ve Tic. AŞ

OSB’lerde İstihdamını En Çok Artıran Firmalar kategorisinde, Focus Kontrol Makine Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti., Bemis Teknik Elektrik A.Ş. ve T.K.G.Otomotiv San. ve Tic. AŞ

OSB’lerde En Çok Kadın İstihdamı Sağlayan Firmalar kategorisinde, Bosch San. ve Tic. AŞ, Focus Kontrol Makine Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti., Vanelli Tekstil San. ve Tic. A.Ş., T.K.G. Otomotiv San. ve Tic. AŞ, Rudolf Duraner Kimyevi Maddeler Tic. ve San. A.Ş., Coşkunöz Metal Form Makina Endüstri ve Tic. A.Ş., Korteks Mensucat San. ve Tic. A.Ş., Coşkunöz Kalıp Makina San. ve Tic. AŞ ve Bemis Teknik Elektrik A.Ş.

OSB’lerde Kadın İstihdamını En Çok Artıran Firmalar kategorisinde T.K.G.Otomotiv San. ve Tic. AŞ, Focus Kontrol Makine Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti., Coşkunöz Metal Form Makina Endüstri ve Tic. A.Ş., Coşkunöz Kalıp Makina San. ve Tic. AŞ, Bemis Teknik Elektrik A.Ş., Bosch San. ve Tic. AŞ ve Çemtaş Çelik Makina San. ve Tic. AŞ

OSB’lerde En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Firmalar kategorisinde, Bosch San. ve Tic. AŞ, Coşkunöz Kalıp Makina San. ve Tic. AŞ, Korteks Mensucat San. ve Tic. A.Ş., T.K.G.Otomotiv San. ve Tic. AŞ, Rudolf Duraner Kimyevi Maddeler Tic. ve San. A.Ş., Coşkunöz Metal Form Makina Endüstri ve Ticaret A.Ş., Çemtaş Çelik Makina San. ve Tic. AŞ ve Vanelli Tekstil Sanayi ve Tic. A.Ş.

OSB’lerde Ar-Ge Harcamasını En Çok Artıran Firmalar kategorisinde, Çemtaş Çelik Makina San. ve Tic. AŞ, T.K.G.Otomotiv San. ve Tic. AŞ, Coşkunöz Metal Form Makina Endüstri ve Tic. A.Ş. ve Bemis Teknik Elektrik A.Ş.

OSB’lerde En Çok Stajyer İstihdamı Sağlayan Firmalar kategorisinde ise Rollmech Automotive San.Tic. A.Ş., ile Coşkunöz Kalıp Makina San. ve Tic. AŞ ve Çemtaş Çelik Makina San. ve Tic. AŞ yer aldı.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner47
29°
açık
banner36
Namaz Vakti 23 Temmuz 2024
İmsak 03:59
Güneş 05:46
Öğle 13:15
İkindi 17:11
Akşam 20:35
Yatsı 22:14