banner38

banner31

BALKANTÜRKSİAD Polonya’da

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD) yurtdışı temaslarını sürdürüyor. 4-7 Kasım tarihleri arasında Polonya’da Yurtdışı Ekonomi Zirvesi programı gerçekleştiren BALKANTÜRKSİAD üyeleri yeni ekonomik iş birliği imkanlarını değerlendirdiler.

İŞ DÜNYASI 09.11.2022, 23:17
BALKANTÜRKSİAD Polonya’da
banner40

Polonya’daki temaslarına Türkiye’nin Varşova Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Nevra Genç’i ziyaret ederek başlayan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu ve Üyeleri Ticaret Müşaviri Genç’ten Polonya ekonomisi ve iş birliği imkanları hakkında bilgi aldılar.

Fatih Şakir Başkanlığındaki BALKANTÜRKSİAD Heyeti Polonya Odalar Birliği’ni de ziyaret ederek Türkiye-Polonya İş Konseyi Başkanı Jetzy Dozdz ile de görüştü. Türkiye ile Polonya arasındaki ticari ve ekonomik iş birliği olanaklarını değerlendiren BALKANTÜRKSİAD Heyeti son olarak Polonya-Türkiye İş Adamları Derneği’ni ziyaret etti ve üyeler arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Polonya temaslarının ardından açıklama yapan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir, “Bu dönemde gerçekleştirdiğimiz Yurtdışı Ekonomi Zirvesi programlarımıza devam ediyoruz. Polonya’da da verimli görüşmelerde bulunduk. Üyelerimizin faaliyetlerini, Bursa’nın ekonomik yapısını ve ihracat olanaklarını tanıttık” dedi.

Son yıllarda Türkiye ile Polonya arasında imzalanan ticaret anlaşmaları, ekonomik işbirliği anlaşmaları, yatırımların karşılıklı teşviki ve korunması anlaşmaları gibi önemli düzenlemeler temelinde iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin önemli ilerlemeler kaydettiğini belirten Şakir, “Bu sene itibariyle dost ve kardeş ülke Polonya ile ülkemiz arasında toplam 10 milyar dolara yakın bir tutarda dış ticaret hacmi bulunmaktadır. Biz bunu artırmak arzusundayız. İnanıyoruz ki karşılıklı ticaretimiz geliştikçe sosyal ve kültürel faaliyetler de beraberinde artacaktır” şeklinde konuştu.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner47
23°
açık
banner36
Namaz Vakti 25 Temmuz 2024
İmsak 04:03
Güneş 05:49
Öğle 13:15
İkindi 17:10
Akşam 20:32
Yatsı 22:10