banner38

banner31

banner41

Bakan Karaismailoğlu: “İş dünyamızın her zaman yanındayız”

Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ağırladı. Bakan Karaismailoğlu, Türkiye’nin dünyanın en büyük 10 ekonomisi olma hedefine Bursa’nın önemli katkı sağlayacağını belirterek, “Bizler ulaştırma ve altyapı yatırımlarımızla iş dünyası temsilcilerimizi her zaman destekleyip önlerini açacağız. Bursa’nın sanayisi ne kadar büyürse ülke de o kadar büyüyecek.” dedi.

İŞ DÜNYASI 03.04.2021, 20:15 03.04.2021, 20:29
Bakan Karaismailoğlu: “İş dünyamızın her zaman yanındayız”
banner40

Ortak akıl vizyonuyla Bursa ve ülke ekonomisine önemli projeleri kazandıran BTSO, üst düzey protokol üyeleriyle buluşmalarına devam ediyor. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nu Oda Hizmet Binası’nda ağırladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, Bursa Milletvekilleri Zafer Işık ve Vildan Yılmaz Gürel, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan ile BTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Divan Üyeleri de programda yer aldı. İstişare toplantısında Başkan Burkay, Bakan Karaismailoğlu’na BTSO’nun hayata geçirdiği projelere ilişkin bir brifing verdi.“ÜLKEMİZ İÇİN AYNI HEYECANLA ÇALIŞMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

BTSO Başkanı Burkay, Oda olarak Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşması için Bursa iş dünyasından aldıkları destekle önemli projeleri kente kazandırdıklarını söyledi. TEKNOSAB, KOBİ OSB, Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi, Küresel Fuar Acentesi, UR-GE ve Hiser projeleri gibi 50’ye yakın projenin Türkiye’nin kalkınma hedeflerine güç kattığını ifade eden Başkan Burkay, “Bursa protokolümüz ve iş dünyası temsilcilerimizin de katıldığı programımızda, Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na Odamızın 2013 yılında bu yana ortaya koyduğu vizyonla Bursa ekonomisine yönelik hayata geçirdiği makro projeler hakkında bilgiler aktardık. Sayın Bakanımıza projelerimize göstermiş oldukları ilgi ve iş dünyamıza vermiş olduğu desteklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bizler ülkemizin ve kentimizin geleceği için aynı heyecanla projeler üretmeye ve yeni vizyonlar ortaya koymaya devam edeceğiz” dedi.

“BURSA’NIN SANAYİSİ NE KADAR BÜYÜRSE TÜRKİYE O KADAR BÜYÜYECEK”

Bakan Karaismailoğlu, bakanlık olarak yürütülen ulaştırma alt yapı projelerinin bir akarsu gibi gittiği bölgeleri canlandırdığını söyledi. Bursa’da yatırımlara artarak devam edeceklerini belirten Bakan Karaismailoğlu, BTSO’nun ülke ekonomisine yönelik kazandırdığı projeleri dinlediğini ve güzel işlere imza atıldığını ifade etti. Karaismailoğlu, “Türkiye, büyük ülke olacaksa Bursa ile birlikte büyük ülke olacak. Bursa’nın sanayisi ne kadar büyürse ülke de o kadar büyüyecek. Bursa’da çok değerli projeler var. Ülkemizin dünyanın en büyük 10 ekonomisi olma hedefine Bursa’nın çok büyük bir katkısı olacağına inanıyorum. Bizler de ulaştırma ve altyapı yatırımlarımızla iş dünyası temsilcilerimizi her zaman destekleyip önlerini açacak konumda olacağız. BTSO’nun ortaya koyduğu projeler çok güzel. Bütün şehirlerimizin böyle olmasını istiyoruz. Ne kadar fazla üretim yaparlarsa, ne kadar fazla yatırım yaparlarsa ülke için büyük katkı sunan herkesin önünü açmak için biz buradayız. Her zaman destekleyeceğiz.” diye konuştu“BTSO’NUN PROJELERİ DÜNYANIN GELİŞMİŞ ŞEHİRLERİYLE KIYASLANABİLİR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, Bursa’nın ihracat, üretim ve istihdam performansı ile ülke kalkınmasına omuz veren lider bir kent olduğunu söyledi. Türkiye’nin Bursa gibi şehirlerle hedeflerine ulaşacağını kaydeden Ala, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve yönetim kuruluna vizyoner projelerinden dolayı kutladı. Efkan Ala, “Bu projeler dünyanın gelişmiş şehirleriyle kıyaslanabilecek nitelikte. Ülkelerin değil, şehirlerin rekabetinin yoğun olarak yaşandığı günümüzde Bursa da en gelişmiş şehirlerle rekabet edebilecek bir dinamizme sahip. Bu konularda BTSO, güzel projeler ortaya koyuyor. Biz de o projelere destek veriyoruz.” açıklamalarında bulundu.

BURSA BÜYÜRSE TÜRKİYE BÜYÜR

Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, BTSO ev sahipliğinde güzel bir toplantı gerçekleştirildiğini belirterek, “Başkanımız İbrahim Burkay, BTSO’nun Bursa’ya ve Türkiye’ye ortaya koyduğu katkısına ilişkin son derece güzel bir sunum paylaştı. Bakanımız da etkilendi. Bizler de her seferinde tekrar etkileniyoruz. Güçlü bir strateji güçlü bir vizyon güçlü bir ekonomi hedefiyle Bursa’nın gelecek vizyonuna yönelik çalışmalar. Çalışmalarından dolayı BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve yönetimine teşekkür ediyoruz. Bursa Büyürse Türkiye Büyür, bizler buna inanıyoruz.” dedi.

“BTSO FARKINI ORTAYA KOYUYOR”

Bursa Milletvekili Zafer Işık, BTSO’nun ihracattan üretime istihdamdan ticarete yönelik önemli projeleri hayata geçirdiğini belirterek, “Onu zaten rakamlar ortaya koyuyor. BTSO ve üyelerinin ülke ekonomisine çok ciddi katkıları var. Bursa’mız, dış ticaret fazlası veren nadir şehirlerden bir tanesi. Bursa’da ülkesi için üreten, istihdam oluşturan çok güçlü ticaret ve sanayi camiası var. Bunun da öncülüğünü BTSO yapıyor. BTSO da farkını her zaman gösteriyor.” diye konuştu

Programın sonunda Başkan Burkay, Bakan Karaismailoğlu’na iş dünyasının talep ve önerilerine ilişkin bir rapor takdim etti.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 26 Kasım 2022
İmsak 06:26
Güneş 07:54
Öğle 12:56
İkindi 15:25
Akşam 17:48
Yatsı 19:11