banner38

banner31

banner41

banner37

BUMİAD ve BUSİAD işbirliği yapacak

Kent ve ülke gündemindeki konularda birlikte çalışacaklar.

İŞ DÜNYASI 05.02.2012, 11:59 19.02.2012, 21:16
BUMİAD ve BUSİAD işbirliği yapacak
banner40
Bursa Mühendis ve Mimar İşadamları Derneği (BUMİAD) Başkanı İlker Özaslan ve yönetim kurulu üyeleri Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenen Oya Coşkunöz Yöney’e “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

 BUSİAD’ın ilk kadın başkanı seçilen Oya Coşkunöz Yöney ile Bursa’nın mühendis ve mimarlarını biraraya getiren ziyarette ortak yürütülebilecek konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Özaslan:  BUSİAD’ı kendimize örnek bir dernek olarak görüyoruz

 

BUMİAD Başkanı İlker Özaslan, BUSİAD’ın çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, BUSİAD’ın ilk kadın başkanı seçilen Oya Coşkunöz Yöney’i kutladı. Özaslan “Anadolu’da kurulmuş ilk sanayici ve işadamı derneği olma özelliği taşıyan BUSİAD’ın ilk kadın başkanı seçilmenizin Bursa sanayici ve iş dünyası için gurur verici bir tablo olduğunu düşünüyorum. Bu açıdan da ayrıca mutluluk duyduğumu sizlerle paylaşmak isterim” dedi.

 

Özaslan, “BUSİAD’ı kendimize örnek bir dernek olarak görüyoruz. Bu sebeple işbirliği içerisinde çalışmak istiyoruz. Şehrimizde yeni üniversiteler kuruluyor. Diğer çalışmalarda olduğu gibi akademik düzeyde de işbirliği içinde olabiliriz. Üniversite sanayici işbirliği ve bunun yanında da geleceğe yönelik sanayi çalışmaları yapılmalı” dedi.

 

BUMİAD’ın “Fikir Ormanı” projesi hakkında da bilgi veren Özaslan, bu projeyle fikri olan ancak sermayesi olmayan kişileri biraraya getirerek yatırımlarda proje üretmeyi amaçladıklarını söyledi. Özaslan, bu tür projelerde birlikte hareket edilebileceğini sözlerine ekledi.

 

Yöney: Bursa’daki tüm SİAD’lar güçbirliği oluşturmalı

 

BUSİAD Başkanı Yöney de, “Bursa’da 70 tane sanayici işadamı derneği (SİAD) var. Tüm SİAD’lar güçbirliği oluşturmalı. Hepimiz Bursa’ya hizmet ediyoruz. Koordinasyon eksikliğimiz var. Birlik ve beraberliğin sağlanması gerekiyor. Türk Ticaret Kanunu,  Ar-Ge çalışmaları, anayasa  gibi önemli konular var. Bu konularda ki sorunları bonus veren siteler beraberce çözerek hizmetlerimizi en iyi şekilde Bursa’mıza verebiliriz” dedi.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Namaz Vakti 25 Eylül 2022
İmsak 05:22
Güneş 06:46
Öğle 13:01
İkindi 16:25
Akşam 19:06
Yatsı 20:25