banner38

banner31

Kanser hastası çocuklar için anlamlı iş birliği

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB), Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi ve Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği (ONKODAY) geçtiğimiz günlerde kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza attı.

GÜNDEM 26.04.2024, 23:57 26.04.2024, 21:04
Kanser hastası çocuklar için anlamlı iş birliği
banner40

NOSAB, NOSAB Kreş Akademi, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi ve Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği iş birliği ile gerçekleştirilen organizasyonla NOSAB Kreş’te eğitim gören çocukların kanser hastalığı ile mücadele eden kardeşlerine hediye olarak ayırdıkları oyuncaklar Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından resmedildi. NOSAB’da sergilenen tablolar, oyuncaklarla birlikte, ONKODAY aracılığıyla, kanser tedavisi gören miniklere hediye edilecek.

NOSAB Fuaye Alanı’nda hediye oyuncakların tablolarının sergilendiği bir resim sergisi düzenlendi. Sergiye NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Erol Gülmez, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Remzi Ayaz ve Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Eğitmeni Resim Öğretmeni Ceyhan Özer, Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği Başkanı Füsun Önen, Nilüfer Belediye Meclis Üyesi İrfan Özer ve öğrenciler katıldı.

Programın açış konuşmasını gerçekleştiren NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Erol Gülmez, Türkiye Cumhuriyet tarihinin en önemli dönüm noktalarından olan ve aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı adına yakışır şekilde çocukların ve gençlerin dayanışması ile kutlamaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Remzi Ayaz, bu organizasyonun paydaşı olmanın gururunu yaşadıklarını söylerken, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni Ceyhan Özer de öğrencilerinin tablolarına sevgilerini kattıklarını ve belki de yaşamlarındaki en anlamlı eserleri ortaya koyduklarını belirterek, öğrencilerine ve organizasyona emeği geçen herkese teşekkür etti.

ONKODAY Başkanı Füsun Önen ise kanserle mücadele eden çocuklara verilen en değerli hediyelerin, unutulmaz anılara dönüşeceğini ifade ederek, 23 Nisan sevincinin en anlamlı bir şekilde paylaşıldığını söyledi.

Öğrenciler tarafından hayat verilen eserler 3 Mayıs’a kadar NOSAB İdari Hizmet Binası’nda bulunan Fuaye Alanı’nda sergilenmeye devam edecek.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner47
34°
açık
banner36
Namaz Vakti 24 Temmuz 2024
İmsak 04:00
Güneş 05:47
Öğle 13:15
İkindi 17:10
Akşam 20:34
Yatsı 22:13