banner38

banner31

İş’te Eşit Kadın Sertifikası tüm sektörlerde büyüyor

İş hayatında kadınlara eşit haklar ve fırsatlar sunan kurumlar, Sürdürülebilirlik Akademisi ve İngiliz denetim şirketi Intertek işbirliği ile yapılan bağımsız bir denetim sonrası İş’te Eşit Kadın Sertifikası almaya hak kazanıyorlar.

GÜNDEM 13.04.2022, 16:36
İş’te Eşit Kadın Sertifikası tüm sektörlerde büyüyor
banner40

Fırsat eşitliğine yönelik taahhüt ve söylemlerini eyleme geçirmiş olan   kurumlar Yönetim Sistemi, İşe Alım ve Çalıştırma, İş Sağlığı ve Güvenliği, Tedarik Zinciri ve Sosyal Etki ana başlıkları altındaki kriterlere göre denetleniyorlar.  

Belgeleme için denetimleri gerçekleştiren Intertek, 100’den fazla ülkede denetim, gözetim, test, kalite denetimi ve sertifikasyona kadar pek çok alanda farklı sektörlerde hizmet veriyor.

Kurum itibarı, çalışan bağlılığı, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları uyumu, sürdürülebilir yönetim sistemi oluşturma gibi pek çok alanda kurumlara katkısı olan İş’te Eşit Kadın Sertifikası aynı zamanda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için yapılan çalışmaların önemli örneklerinden biri. 

Yavuzçehre Tekstil, Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde topluma, çevreye ve çalışanlarına aydınlık yarınlar yaratma felsefesiyle Hazır Giyim ve Konfeksiyon alanında faaliyet göstermektedir.

Yavuzçehre Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yavuzçehre verdiği demeçte  “İş’te Eşit Kadın Sertifikası ile kadının güçlendirilmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki çabalarımızın bağımsız bir kurum tarafından denetlenmesi sonucunda tescillenmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz.

Yavuzçehre Tekstil olarak Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarından 5.si olan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’nde de belirtildiği gibi kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılmasının yalnız temel insan hakkı değil, aynı zamanda sürdürülebilir kalkınmayı hızlandırmak için kritik önem taşıdığına inanıyoruz. Bu yüzden Yavuzçehre ‘de biz izlenebilir toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmaları yürütmekte ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği kavramını anaakımlaştırabilmek için projeler üretmekteyiz.

%70 kadın çalışan oranı ve %75 kadın yönetici oranı ile Tekstil sektöründe fark yaratmak için kadın istihdamına yönelik uzun soluklu ölçülebilir hedefler koymaya, farkındalık oluşturulmasına yönelik politikalar geliştirmeye ve kadının güçlendirilmesini çalışmalarımızın merkezine alarak faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Yavuzçehre Tekstil, genel merkez ve üretim tesislerinde Intertek tarafından gerçekleştirilen denetimleri başarı ile tamamlayarak İş’te Eşit Kadın Sertifikasıalmaya hak kazanmıştır.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner47
29°
açık
banner36
Namaz Vakti 16 Temmuz 2024
İmsak 03:48
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:11
Akşam 20:40
Yatsı 22:23