banner38

banner31

Yatırım profesyonelleri YAPİDER’de buluştu

Gayrimenkul danışmanlığında bir “uzmanlık merkezi” olarak, yatırımcılarla deneyimli danışmanları buluşturup, alanında referans gösterilen bir kurum olma hedefiyle kurulan Yatırım Profesyonelleri ve İşbirliği Derneği (YAPİDER) ilk genel kurulunu gerçekleştirdi.

DİĞER 01.05.2024, 11:21
Yatırım profesyonelleri YAPİDER’de buluştu
banner40

Bursa merkezli olarak kurulan YAPİDER’in Altınşehir’deki dernek binasında gerçekleşen ilk genel kurulunda Kurucu Başkan Sevcan İlici yeniden Başkan seçildi.

Emine Müjde’nin Divan Başkanlığı ve İpek Topuz ile Gökhan Gürkan’ın da Divan Kurulu Üyeliğinde yapılan Genel Kurulun açılışında konuşan Başkan Sevcan İlici, “Sektörümüz adına sinerji üretme fikriyle 15 Kasım 2023 tarihinde kurduğumuz derneğimizin bugün ilk genel kurulunu yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kapalı alanı 240 m2, toplam alanı 800 m2 olan 2 katlı dernek merkeziyle YAPİDER, Bursa ekonomisi ve ülke ekonomisinin yanı sıra sektörümüze güç katacaktır. Sektör paydaşlarımızı çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

İnşaat ve gayrimenkulün 250 yan faaliyet alanına ve 6 milyon çalışana sahip dev bir sektör olduğunu söyleyen Sevcan ilici, “Bu devasa sektörün en önemli paydaşlarından biri de profesyonel gayrimenkul danışmanları, yani yatırım profesyonelleridir. Gayrimenkul sektörü yatırımcıları, çok değişkenli bir ortamda adeta kılı kırk yararak karar verebilmektedir. Görüyoruz ki, kulaktan dolma bilgilerin ve şehir efsanelerinin etkisinde kalan yatırımcıların bazen kendi başlarına, bazen de uzman olmayanların yönlendirmeleriyle verdikleri yanlış kararlar pahalıya patlamakta, bin bir güçlükle elde edilen birikimler de heba olmaktadır. Karşılaştığımız, duyduğumuz başarısız yatırım örnekleri ve mağduriyetler bizleri de üzmektedir. İşte bu noktada biz profesyonel yatırım danışmanlarına görev düşmektedir” şeklinde konuştu.

“YAPİDER, ÖNCÜ BİR STK OLACAK”

YAPİDER’i kurarken, böylesine kritik bir mesleğin sesi olabilmek ve yatırımlarında profesyonel destek almak isteyenlerin yanında olmak amacıyla yola koyulduklarını ifade eden İlici, “Bizler, YAPİDER’in, mesleğimizi doğru ifade edebileceğimiz, gayrimenkul sektörünün öncü bir sivil toplum kuruluşu olmasını hedefliyoruz. Meslektaşlarımızla aynı çatı altında buluşarak, sektörümüzün sorunlarına çözümler üretmek, gayrimenkul danışmanlığının nitelikli ve bilgili kişiler tarafından yapılmasını sağlamak amacındayız. Sektörümüzün, kamu nezdinde ve tüm platformlarda hak ettiği şekilde temsil edilmesi ve mesleki haklarının daha iyi korunması ve savunulması gerektiğine, ayrıca mesleğimizin saygınlığının ancak böyle artabileceğine inanıyoruz” dedi.

Konuşmasında yapacakları çalışmalara da değinen Sevcan İlici, bunları maddeler halinde şöyle sıraladı:

“Yasa tasarıları hazırlayarak mesleğimizin standartlarının gelişmesini sağlamak, mesleğimize dair eğitimler vererek mesleğimizin gelişmesine destek olmak, sektörümüzün büyümesini ve gelişmesini sağlamak, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi meslektaşlarımıza hak ettiği saygınlığı kazandırmak, işbirliklerini arttırmak, meslektaşlarımız, gayrimenkul yatırımcıları, gayrimenkul sektörüyle ilgilenen ve bağlantılı firma ve kuruluşlara yönelik sektör buluşmaları düzenlemek, başta üniversiteler olmak üzere ilgili eğitim kurumlarıyla işbirlikleri yapmak, yayınlar hazırlayarak doğru ve güncel bilgilendirmeleri kamuoyuna sunmak, uluslararası gelişmeleri takip etmek ve sektörle paylaşmak.”

YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ

Gündem gereği faaliyet raporu ile mali tablolar ve denetim kurulu raporunun okunup ibrasından sonra yapılan seçimde YAPİDER’in yönetimi şu şekilde oluştu:

Yönetim Kurulu Asıl Üyeleri: Sevcan İlici, Cansu İgeç, Özgür Özdemir, Özgür İlici, Osman Talip Dağhan Koç, Levent Akgümüş, Ali Asafoğulları

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Cenk İgeç, Ayşegül Özdemir, Elif Koç, Ethem Yetişkin, Gökhan Gürkan, Remzi Sönmez, Fatih Polat

Denetleme Kurulu Asıl Üyeleri: Cemal Çayçeviren, Elif Tişli, Nurcan Bağcı

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri: Erdem İlici, Can Ercan, Meryen Asafoğulları

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner47
34°
açık
banner36
Namaz Vakti 24 Temmuz 2024
İmsak 04:00
Güneş 05:47
Öğle 13:15
İkindi 17:10
Akşam 20:34
Yatsı 22:13