banner38

banner31

banner41

BUÜ'nün yolları yenileniyor

Bursa Uludağ Üniversitesi’nin (BUÜ) kendi öz gelirlerinden yaptığı Merkez Kampüsü Özlüce girişi ile kütüphane arasındaki 750 metrelik yol düzenlenen törenle trafiğe açıldı. 3 milyon 100 bin TL’lik harcamanın yapıldığı 750 metrelik yola modern bisiklet ve yaya yolu da eklendi.

DİĞER 05.04.2021, 11:49 05.04.2021, 11:56
BUÜ'nün yolları yenileniyor
banner40

Modern ve ulaşılabilir bir üniversite hedefiyle Ocak ayında yapımına başlanan Özlüce tarafındaki Merkez Kampüs giriş yolunun genişletme ve yenileme çalışmaları tamamlandı. İzmir Yolu/Üniversite Metro İstasyonu arasındaki yol inşaatıyla birlikte toplam 1550 metrelik yol yenilenmiş oldu.

Açılış töreninde konuşan BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz; son bir yıl içerisinde üniversitedeki altyapının modernleştirilmesi adına önemli projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. Bursa Uludağ Üniversitesi’nin 46 yıllık bir geçmişe sahip olduğuna işaret eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz; “Mevcut altyapımız üniversitemizin yaşıyla orantılı olarak eskiyor. Bu konuda özellikle yollarımız maalesef büyük sorunlara yol açıyordu. Keşke çok daha önce yenileme çalışmaları başlatılmış olsaydı. Biz göreve gelir gelmez eksiklerin tespiti ve yapılması gereken acil çalışmaları belirledik. Projelerimizi başlattık ve çok şükür tamamlamak da nasip oldu. Etrafında bisiklet ve yürüme alanları bulunan bu yollar kampüsümüze gelen herkes için güzellikler ve kolaylıklar sağlayacak” diye konuştu.

SÜRDÜRÜLEBİLİR KAMPÜS PROJESİ

Üniversite yönetimi olarak ‘Sürdürülebilir Kampüs’ projesini de hayata geçirmeye başladıklarını açıklayan Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, proje kapsamında genel bir çevre düzenlemesi, sürdürülebilir ekonomi ve kalkınma modelleri uygulayacaklarını belirtti. Kampüse gelen herkesin çok daha güzel bir üniversite ortamı ile karşılaşmasını arzu ettiklerini aktaran Kılavuz; “Yenilenen yollarımızın hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Buradan yürüyen gençlerimizin, memleketimize ve insanımıza hayırlı işlerde bulunmalarını arzu ediyoruz. Yollarımızın bu aşamaya gelmesinde emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

ALTYAPI DA YENİLENDİ

BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Ocak ayı itibariyle inşaatı başlatılan yolda 1600 metrelik yeni yaya yolu, 800 metrelik bisiklet yolu, 1500 metrelik yağmur suyu hattının tamamlandığını söyledi. Bitirilen yolun altından geçen tüm enerji hatlarının değiştirildiğini ve güvenlik kameraları için fiber hat çekildiğini belirten Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, yoldaki aydınlatma direkleri de tamamen yenilenerek enerji tasarruflu lambalar takıldığı bilgisini paylaştı.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
az bulutlu
Namaz Vakti 27 Kasım 2022
İmsak 06:26
Güneş 07:54
Öğle 12:56
İkindi 15:25
Akşam 17:48
Yatsı 19:11