banner38

banner31

Bursa TB Başkanı Matlı’dan Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı

Bursa Ticaret Borsası (Bursa TB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

DİĞER 26.07.2021, 10:41
Bursa TB Başkanı Matlı’dan Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
banner40

Mesajında halkın haber alma özgürlüğünün önemine işaret eden Başkan Özer Matlı, “Bilindiği gibi 24 Temmuz 1908 tarihi Türk basınından sansürün kaldırıldığı tarihtir. Bu tarihten itibaren gazeteler ilk kez sansürsüz olarak yayımlanmaya başlamıştır. Düşünce ve ifade özgürlüğünün temel unsurlarından olan basının, demokrasinin gelişimi ve medeniyetlerin ilerlemesinde önemli katkıları bulunmaktadır. Özgür ve tarafsız basının hem ekonomik hem de sosyal gelişimimizde çok önemli bir rol üstlendiğine yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Yaşadıkları toplumların gözü, kulağı, sesi ve vicdanı olan basın mensuplarının, dünyanın en meşakkatli ve en saygın mesleklerinden birini icra ettiğine dikkat çeken Özer Matlı, mesajında şunları kaydetti:

“Mesai mefhumu gözetmeksizin, gece gündüz demeden, gerektiğinde canları pahasına vazifelerini ifa eden basın emekçilerimiz bu bağlamda önemli bir misyonu üstlenmektedir. Basın mensuplarının, gerek ülkemizin gerekse Bursa’mızın her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında gösterdikleri duyarlılık ve sergiledikleri özveri, ülkemizin ve ilimizin sosyo-kültürel hayatına ve ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Bu bakımdan, toplumsal gelişime ve bilinçlenmeye kaktı sunan basın çalışanlarımızın yaşam koşullarının uluslararası standartlara ulaştırılması en büyük temennilerimizin başında gelmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve kurumum adına tüm basın emekçilerinin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en içten duygularımla kutlarım.”

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner47
29°
açık
banner36
Namaz Vakti 15 Temmuz 2024
İmsak 03:48
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:11
Akşam 20:40
Yatsı 22:23