banner31

banner29

PTT'yi kar eden bir kurum haline getirdik

“Bundan sonra da kimsenin gücü PTT'yi aşağılara doğru çekmeye yetmez''

ŞİRKETLER 09.05.2012, 23:32 09.05.2012, 22:35
PTT'yi kar eden bir kurum haline getirdik

 PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Osman Tural, ülke ekonomisine yük olarak gösterilmeye çalışan PTT’nin kar eden ve hazineye gelir sağlayan bir kurum haline geldiğini söyledi. Tural, “Bundan sonra da kimsenin gücü PTT'yi aşağılara doğru çekmeye yetmez.'' dedi.

 
PTT Genel Müdürü Osman Tural, Kayseri’nin Zincidere bölgesindeki PTT Hatıra Ormanı'nda düzenlenen fidan dikim törenine katıldı. Burada konuşan Tural, Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Genel Müdürlüğü ile imzaladıkları protokol kapsamında, personel adına her yıl 30 bin fidan diktiklerini belirtti.
 
 
Bu kapsamda, Kayseri'ye 25 bin fidan diktiklerini ifade eden Tural, son 4.5 yılda dikilen fidan sayısının 137 bine ulaştığını söyledi. Tural, postacıların sadece mektup dağıtmadığını, her yıl kendi adlarına birer fidan da diktiklerini belirterek, personele teşekkür etti. PTT'yi, müşteri odaklı bir kurum haline getirdiklerine dikkati çeken Tural, ''PTT'yi kar eden ve hazineye gelir sağlayan bir kurum haline getirdik. Bundan sonra da kimsenin gücü PTT'yi aşağılara doğru çekmeye yetmez.'' şeklinde konuştu.
 
 
Vali Mevlüt Bilici de Kayseri olarak 3 öncelikleri olduğunu, bunlardan birincisinin eğitim, ikincisini ise ağaçlandırma olduğunu anlattı. Bu kapsamdaki ağaçlandırma çalışmalarına başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olmak üzere bakanların çok büyük destek verdiğini dile getiren Bilici, şöyle konuştu: “Son 3-4 yılda 30 milyon ağaç diktik. Tabi helikopterlerle attığımız meşe palamudu ve tohumları saymıyoruz. Bu, 5-10 yıl sonra, bilemediniz 20 yıl sonra çok güzel ormanlarımız olacağı anlamına geliyor. Ağaç dikeceğimiz alanlarımız kısıtlı, toprağımız yok. Ancak, bulduğumuz her toprak parçasına fidan dikmeye çalışıyoruz. PTT'nin bu konuda bize sağladığı katkıya da teşekkür ediyoruz.”
 
Konuşmaların ardından, Vali Bilici ve Osman Tural, birer fidan dikerek, isimlerinin yazılı olduğu plaketleri üzerlerine astı.
 
banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
20°
parçalı az bulutlu