banner31

banner29

Matlı'dan önemli bir etkinlik daha

“Süt Sığırcılığında Brucella Sorunu, Hayvan Beslemenin Önemi” konulu sempozyum Konya’da düzenlenecek.

ŞİRKETLER 17.06.2012, 13:08 17.06.2012, 12:09
Matlı'dan önemli bir etkinlik daha
Ülkemizin değişik bölgelerinde kurduğu fabrikalarıyla Türkiye’nin büyük ve küçük baş hayvan yemi üretiminde ilk sırada yer alan Matlı bünyesin de bulunan Ömer Matlı Ar-ge çiftliği, çiftçiler ile yetiştiricileri bilgilendirmeye devam ediyor. Ömer Matlı Ar-ge merkezi ve Tüm Süt Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği (TÜSEDAD) ile ortaklaşa Konya’da yapacağı sempozyum internetten www.gidatarim.com adresinden telekonferans sistemiyle canlı olarak yayınlanacak ve bütün Türkiye’den izlenebilecek.
 
Ömer Matlı Hayvansal Üretim Eğitim ve Araştırma Merkezi’nin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tüm Süt Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği (TÜSEDAD), Konya İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Selçuk Üniversitesi ve Pendik Veteriner Kontrol Enstitüsü işbirliğiyle düzenlediği “Süt Sığırcılığında Brucella Sorunu, Hayvancılığın Durumu ve Hayvan Beslemenin Önemi” konulu sempozyum, 21 Haziran 2012 Perşembe günü Konya’da gerçekleştirilecek. Sempozyum internet üzerinden yapılacak canlı yayınla ülke genelinde izlenebilecek ve izleyiciler yine internet üzerinden sorular yöneltip görüşlerini açıklayabilecekler. Ömer Matlı Ar-ge merkezi bu çalışma ile sektörde bir ilki daha uygulayacaktır.
 
Konuyla ilgili olarak Matlı A.Ş’den yapılan açıklamaya göre, AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Tarım Orman ve Köy işleri Komisyonu Üyesi Önder Matlı ile TÜSEDAD Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Yıldız, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Daire  Başkanı Muhittin Eyimaya, Konya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bülent Alparslan ve Konya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Edip Yıldız’ın yapacağı konuşmalardan sonra sempozyuma 4 oturumla devam edilecek.
 
Sempozyumun sabah bölümünde Pendik Veteriner Kontrol Enstitüsü / Brucella Referans ve Serolojik Teşhis Laboratuarı’ndan Dr. Selma İyisan Türkiye’de Hayvanlarda Brucellosis’in Epidemiyolojisi, Konya Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Doğum ve Jinekoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Semacan da Brucella hastalığının döl verimi üzerindeki etkileri konusunda açıklamalarda bulunacak.
 
Sempozyumun öğleden sonraki bölümünde ise, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Zootekni ve Hayvan besleme Bölüm Başkanı Prof. Dr. İ.İsmet Türkmen Dünya da ve Türkiye de hayvancılığın durumu, kaba yem sorunu ve Ömer Matlı Araştırma-Geliştirme Merkezinin Faaliyetleri, Konya Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Behiç Coşkun da Sütçü sığır işletmelerinde rasyon maliyeti ve karlılık konusunda katılımcılara bilgiler verecek.
 
Matlı AŞ’nin sosyal sorumluluk projesi olarak düzenlediği ve 21 Haziran 2012 Perşembe günü 09.30-15.30 saatleri arasında Konya’da Hilton Garden Inn gerçekleştirilecek olan ve internetten www.gidatarim.com adresinden telekonferans sistemiyle canlı olarak yayınlanacak sempozyuma Konya ve çevresindeki çiftçiler ile yetiştiriciler katılacak. 
banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
20°
parçalı az bulutlu