banner31

banner29

Fettah Tamince, para kaynağını açıkladı

Rixos Otelleri’nin patronu ‘Parayı nereden buluyorsunuz?” sorusunu yanıtladı.

ŞİRKETLER 19.05.2012, 11:25 19.05.2012, 10:28
Fettah Tamince, para kaynağını açıkladı

 Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Türkiye’nin bölgedeki ülkelerden 25 yıl ileride olduğunu ve son 10 yılda önemli mesafeler aldığını söyledi. Türkiye'nin bölgenin en önemli çekim merkezlerinden biri olduğunu ifade eden Tamince, “Biz yakın ve uzak komşularımızın 25 yıl ilerideyiz. Bilgi, tecrübe, iş yönetimi, alt yapı, eğitim. Bu bir realite. Bunun içinde Rusya’yı da Romanya’yı da Ukrayna’yı hatta Orta Asya’yı da dâhil edebilirsiniz. Bu çok önemli bir potansiyel. Biz iş birikimimizi, tecrübelerimizi, yetişmiş insanlarımızı buralara yönlendirmeliyiz ve buralardan çok ciddi pazar payı elde etmeliyiz.” dedi.

Son dönemlerde turizm alanında yaptığı yatırımlarla tanınan işadamı Fettah Tamince, Eskişehir Girişimci Sanayiciler ve İşadamları Derneği (EGSİAD) tarafından düzenlenen ‘Başarıya giden yolda girişimcilik ruhu ve proaktif stratejilerin önemi’ konulu konferansa katıldı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Fazıl Tekin Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa, Ak Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt, Eskişehir Valisi Dr. Kadir Koçdemir, Eskişehir Emniyet Müdürü Naci Kuru, Eskişehirli işadamları ve girişimciler katıldı.
Eskişehirli işadamlarıyla ticarette yaşadığı deneyimlerini paylaşan Tamince, kendilerine yeni fırsatlar arayan girişimcilere de önerilerde bulundu. Ticari hayatta kendilerine bir hedef koyduklarını ve bu hedef doğrultusunda Türkiye’de ve dünyada marka olduklarını belirten Tamince, hedefleri gerçekleştirmede bir plan dâhilinde ilerlediklerini ifade etti.
Konuşmasında Türkiye son 10 yılda yılı hakkında değerlendirmelerde bulunan Tamince, ülkenin her alanda önemli mesafeler aldığını kaydetti. Tamince, “Türkiye, bölgenin önemli çekim merkezlerinden biri oldu. Evet, biz yakın ve uzak komşularımızın 25 yıl önündeyiz. Bilgi, tecrübe, iş yönetimi, alt yapı, eğitim. Bu bir realite. Bunun içinde Rusya’yı da Romanya’yı da Ukranya’yı hatta Orta Asya’yı da dâhil edebilirsiniz. Bu çok önemli bir potansiyel. Biz iş birikimimizi, tecrübelerimizi, yetişmiş insanlarımızı buralara yönlendirmeliyiz ve buralardan çok ciddi pazar payı elde etmeliyiz.” diye konuştu. 
"ASIL SERMAYEMİZ BİRİKİM VE TECRÜBELERİMİZ"
Gazetecilerin kendisine yönelik ‘Parayı nereden buluyorsunuz?, Sizi kim finanse ediyor?’ şeklindeki sorularına da açıklık getiren Tamince, “Biri yazıyor Rus mafyası, diğeri yazıyor Arap şeyhleri. Ben de diyorum ki, projeyi ben geliştiriyorum. İşi ben yönetiyorum. Tecrübeli arkadaşları ben buluyorum. Gece gündüz ben çalışıyorum. Bir de parayı ben mi koyacağım?” dedi. Her sektörde başka bir ülkeye para götürmeden iş yapılabileceğini kaydeden Tamince, bilgi ve tecrübe ve yetişmiş insan kaynağını başka bir ülkeye götürerek de ticaretin olabileceğini söyledi.
“Biz bugüne kadar hep parayı sermaye gördük. Ama asıl sermaye birikimimiz. Asıl sermaye tecrübemiz. Asıl sermaye yetişmiş insan kaynağımız.” diyen Tamince, bu etkenlerin para kadar önemli olduğunu ve bunun transferi ederken de bunun bedelinin alınması gerektiğini belirtti.
Eskişehirli işadamları ve girişimcilere yabancı ülkelerdeki iş potansiyelini mutlaka değerlendirmeleri tavsiyesinde bulunan Tamince, “Eğer sizin yeterli sayıda çalışanınız varsa. Eğer başka bir ülkede zaman geçirecek zamanınız varsa bunu değerlendirmeliyiz. Ben bu birikimimi nasıl satarım. En iyi şekilde ben bunun neticesini nasıl alırım diye bir plan yaparsanız, bunun sonucunu alırsınız.” ifadelerini kullandı.
Programda ayrıca, 18 Nisan -27 Mart tarihleri arasında EGSİAD ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'nden mezun olan 30 girişimci adayına da düzenlenen törenle sertifikaları verildi.
banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
hafif yağmur