banner31

banner29

Bursa'nın yıldızı Ferhat Argun

TTNET sponsorluğundaki “81 İlden 81 Yıldız” projesinin Bursa’daki yıldızı Ferhat Argun.

ŞİRKETLER 20.05.2012, 18:25 20.05.2012, 17:26
Bursa'nın yıldızı Ferhat Argun

 81 İlden 81 Yıldızsosyal sorumluluk projesinin Bursa yıldızı belli oldu

 
Hayrünnisa Gül Hanımefendi’nin himayesiyle, TTNET sponsorluğunda hayata geçirilen “81 İlden 81 Yıldız” sosyal sorumluluk projesinde “Bursa’nın Yıldızı”, atletizmde Türkiye Şampiyonluğu derecesi elde eden Ferhat Argun oldu.
 
Hayrünnisa Gül Hanımefendi’nin himayesiyle ve 81 il valiliğinin katkılarıyla hayata geçirilen, TTNET sponsorluğunda bu yıl dördüncü kez gerçekleştirilen “81 İlden 81 Yıldız” sosyal sorumluluk projesinin Bursa’daki yıldızı Ferhat Argun oldu.
 
2011’de İzmir’de yapılan 16 yaş altı atletizm yarışmasında kazandığı Türkiye Şampiyonluğu başarısı nedeniyle projeye dahil edilen Ferhat Argun, Sayın Hayrünnisa Gül himayelerinde 2 Haziran 2012’de Abant’ta düzenlenecek olan ve “2012 Yıldızları”nın tanıtılacağı törende kendisi gibi başarılı diğer 80 yıldız ile bir araya gelecek.
 
2009 yılından bu yana düzenlenen “81 İlden 81 Yıldız” projesi, eğitimlerinde ya da bir spor dalında üstün başarı gösteren ancak maddi yetersizlik içinde olan 81 orta öğretim öğrencisinin eğitimine destek oluyor. 81 ilin valiliklerince belirlenen öğrencilere hem maddi hem manevi destek verilerek geleceğe hazırlanmalarına yardımcı olunuyor.
 
Şimdiye kadar 243 öğrenciye destek verilen proje ile yurtdışında okumaya hak kazanan, birçok spor dalında şampiyonluk elde eden ve Türkiye’nin birçok yerinde üniversite eğitimine başarılı bir şekilde devam eden onlarca öğrenci bulunuyor.
 
Gençleri başarıya ve sağlıklı nesiller yetiştirmenin temel şartlarından biri olan spora teşvik etmek hedefiyle, TTNET sponsorluğunda hayata geçirilen proje ile eğitime katkı konusunda toplumsal bilinçlendirmeyi artırmak ve bu konuda bireysel ve kurumsal açıdan topluma örnek olmak amaçlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
81 İlden 81 Yıldız Projesi Hakkında
 
“81 İLDEN 81 YILDIZ” Eğitim Projesi, Sayın Hayrünnisa Gül Hanımefendi’nin himayelerinde yürütülen gençlikle ilgili bir sosyal sorumluluk projesidir.
Projenin amacı, 81 ilden maddi durumu yetersiz, sporda ve/veya derslerinde başarılı ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri arasından seçilen 81 öğrencinin eğitimine destek olunarak eğitimlerini ve başarılarını sürdürmelerini ve çevrelerine örnek bireyler olmalarını sağlamak ve genç sporcuların desteklenmesi hususunda toplumda bilinçlenmeyi artırmaktır.
Proje ile; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın önemine vurgu yaparak; sağlıklı nesiller yetiştirmenin temel şartlarından biri olan spora dikkat çekilmesi, spor faaliyetlerinin ülke genelinde daha da yaygınlaştırılması hedeflenmektedir. Ayrıca uluslararası müsabakalarda ülkemizin öne çıkan birkaç spor dalında değil, diğer spor dallarında da başarılı şekilde temsil edilmesi projenin özel amaçları arasında yer almaktadır.
 
Diğer taraftan, toplumumuzda öğrencilerin boş zamanlarını sportif faaliyetler ile değerlendirmelerinin ders çalışmalarını engelleyebileceği, bu konuda ilerlemenin ve gelişmenin kişiye bir fayda sağlamayacağı yönünde düşünceler yaygındır. Dolayısıyla bu ön yargının değiştirilmesi ve ülkemizde başarılı sporcuların yetiştirilmesi niyetle başlatılan proje; 2009 yılından beri devam etmekte olup bu kapsamda her yıl 81 il valiliklerince seçilen ve Cumhurbaşkanlığına gönderilen 2’si kız, 2’si erkek öğrenci olmak üzere 4 aday arasından biri belirlenerek maddi ve manevi olarak desteklenmektedir.
Proje, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevli proje sorumluları tarafından yürütülmekte olup, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği ve Valilikler tarafından da izlenmektedir.
 
 
TTNET Hakkında
 
2006 yılında tüm Türkiye’yi internete bağlamak ve dünyayla tanıştırmak amacıyla kurulan TTNET, bugün kurumsal ve bireysel hizmetleriyle sektörde öncü rol oynayan,  müşterilerine bugünün ve geleceğin iletişim teknolojilerini sunan, iletişim ve eğlence şirketidir. İletişim teknolojilerinin üç temel bileşeni olan internet, televizyon ve telefonu birlikte sahiplenen TTNET eğitim, eğlence, iletişim, güvenlik ve işletmelere özel ürünleriyle Türkiye’nin tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Şirketin ürün portföyünde başta ADSL/VDSL 2-hızlı internet erişimi,  fiber internet erişimi, WiFi kablosuz internet erişimi ve iPass işbirliği ile TTNET WiFi yurtdışı erişim hizmeti, G.SHDSL, Metro Ethernet, ATM ve Frame Relay internet erişim hizmetleri bulunmaktadır. TTNET; Avea işbirliği ile TTNET Mobil markası altında GSM ve 3G dahil tüm cep telefonu hizmetleri, TTNET Alo markası ile de bireysel müşterileri için sabit telefon erişimi sunmaktadır. TTNET ayrıca; sinema ve televizyonu taşınabilir hale getiren Tivibu Web ve ev ortamında TV ekranından ulaşılabilen IPTV hizmeti Tivibu Ev'i de  Türkiye’de uygulamaya başlayarak bir ilke imza atmıştır.
İnternet erişim hizmetlerinin yanı sıra TTNET’in katma değerli servisleri arasında milyonlarca şarkıyı ücretsiz dinleme imkanı sunan TTNET Müzik ve dijital oyun platformu Playstore bulunmaktadır. TTNET Güvenlik kapsamında güvenli internet için birçok ürün ve servisi kullanıcılarına sunmaktadır. TTNET İşyerim Paketleri ile de işletmelerin ihtiyaçlarına özel ürün ve servisler geliştirmektedir.
Tek faturada; internet, TV, sabit ve mobil ses hizmetlerini müşterilerine sunan TTNET, Türkiye’de bir “ilk”i daha gerçekleştirerek “dörtlü servis” dönemini başlatan ilk iletişim ve eğlence şirketi olma kimliği kazanmıştır.  www.ttnet.com.tr
 
banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
hafif yağmur