Bilen Patent, başımıza icat çıkartanların yanında

3 mucidin buluşları için patent belgesi ücretsiz yazılacak.

Bilen Patent, başımıza icat çıkartanların yanında

Sınai haklara dikkat çekmek için “Başımıza İcat Çıkartın” sloganıyla,Türkiye’de bir ilk olan İcatlar 2011 Fuarı’na damga vuran Bilen Patent, standa başvurarak ücretsiz patent yazılımı kazanan buluşçuları açıkladı.

 

 

Kura sonucu belirlenen çekilişe göre “Kalorifer Sistemleri için Radyatör Buluşu”nabirinci patent yazılımı yapılacak.

 

01-04 Aralık tarihlerinde Fikirler, Buluşlar, Yeni Ürünler Sergisi Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi / Fuaye alanında Bilen Patent standına başvuruda bulunan 45 icatçı arasından yapılan çekilişte, patentleri ücretsiz yazılacak ilk üç buluş sahibi belirlendi. Kurada Ekrem  Karakaya, “Kalorifer Sistemleri için Radyotör Modeli Buluşu” birinci; Feridun Aykar “Yürüme Engelliler için Ayakta Yürütme Egzersiz Makine Projesi” ikinci; Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri Cansu İşcen,Aslıhan Karakaş, Mevsim Akın, Emine Göralp, ToruncanMengünoğlu’nun birlikte hazırladığı “Güneş enerjisiyle Çalışan Araç Projesi” ise patenti ücretsiz yazılacak üçüncü proje oldu.

 

Bilen Patent Yönetim Kurulu Eş Başkanı Erdem Kaya, globalleşen dünyada ekonominin ayrılmaz bir parçası haline gelen sınai hakların öneminin daha iyi anlaşılması adına farkındalık yaratmak istediklerini ve herkesin marka, patent, endüstriyel tasarım konularına önem vermesi gerektiğini söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2012, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER