banner31

banner29

Kimya Sanayi Meclisi’nin Başkanı Timur Erk oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Kimya Sanayi Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün güncel konularını istişare etmek üzere TOBB’da toplandı.​

SEKTÖRLER 05.03.2020, 01:24
Kimya Sanayi Meclisi’nin Başkanı Timur Erk oldu

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu yaptığı açılış konuşmasında Meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal zeminde bir araya getiren önemli bir platform olduğunu dile getirdi. Meclislerin amacının sektörel bazda karşılaşılan sorunlara çözüm üretmek, bu çözüm önerilerinin hayata geçirilmesi için uğraşmak ve nihai aşamada sektörlerin gelişimine katkı sağlamak olduğunu vurguladı. 

Zeytinoğlu, Türkiye Kimya Sanayi Meclisi’nin kuruluşundan bu yana çok sayıda önemli çalışmaya imza attığını ve birçok alt grubu içinde barındıran heterojen ancak uyumlu bir yapıya sahip olduğunu dile getirdi. Sektörün gelişimine öncülük eden ve meclis adına önemli çalışmalar yürüten başkanlık divanına emekleri ve çalışmaları için teşekkürlerini iletti. Ayrıca meclislere çalışmalarında yardımcı olmak üzere Birliğimiz tarafından meclislerin belirlediği danışmanlar görevlendirildiğini belirterek Türkiye Kimya Sanayi Meclisi Danışmanı Serdar Çelebi’nin yaptığı değerli çalışmaların da örnek teşkil ettiğini ifade etti.

Yapılan Meclis Başkanlık Divanı seçimi sonucunda, Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği Onursal Başkanı Timur Erk oybirliğiyle başkanlığa, Kimetsan Ltd.Şti Yönetim Kurulu Başkanı Erol Özensoy ise oy çokluğuyla Başkan Yardımcılığına seçildi.

Toplantıda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri tarafından Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması (KKDİK) mevzuatı ve uygulamasıyla ilgili güncel durum paylaşıldı. Geri Kazanım Katılım Payı (GEKAP) konusunda sektör temsilcilerinin sorularını yanıtlayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı temsilcileri konuyla ilgili önemli aktarımlarda bulundu. Petrokimya yatırımları ve Adana Ceyhan bölgesindeki son durum hakkında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcileri tarafından bilgilendirme yapıldı.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
10°
parçalı bulutlu