banner37

banner31

banner29

Freşa İçecek’in çatısına CW Enerji imzası

Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji, Freşa İçecek’in çatısına da güneş enerji santrali (GES) kuruyor.

SEKTÖRLER 27.06.2021, 14:07
Freşa İçecek’in çatısına CW Enerji imzası

CW Enerji, Türkiye’de sağlıklı ve doğal içecekler pazarında lider kuruluşlar arasında yer alan ve Bursa’da faaliyet gösteren Freşa İçecek ile de iş birliği yaptı. İş birliği çerçevesinde firma, Freşa İçecek’in çatısını güneş enerjisi santrali ile donatacak.

Otomotivden lojistiğe, turizmden gıdaya kadar hemen her sektörde faaliyet gösteren firmaların çatısına GES kurduklarını belirten CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, bu sayede temiz enerjiye katkı sağladıklarını söyledi. Sanayiciler için güneş enerjisine yatırımın oldukça önemli bir fırsat olduğunu belirten Yılmaz, “Fabrikalar kısa sürede yatırımını karşılıyor. Ayrıca GES sayesinde bu süre içerisinde elektriğe gelen zamlardan da etkilenmiyorlar. Bu nedenle artık sanayiciler güneş enerji santrallerinin önemini biliyor” dedi.

Geçmiş yıllara göre çok daha fazla fabrikanın çatısında GES olduğuna dikkat çeken Yılmaz, bu durumun oldukça sevindirici olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin birçok yerinde projelere imza attık

Çatı GES projelerini güçlü EPC partnerleri ile anahtar teslim şekilde yaptıklarını ifade eden Yılmaz, “Hızla gelişen teknolojiyi yakından takip ediyor ve kalitemizden ödün vermeden güneş enerji sisteminin kullanımının yaygınlaşması amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugüne kadar Türkiye’nin birçok yerinde projelere imza attık. Türkiye’de sağlıklı ve doğal içecekler pazarında lider kuruluşlar arasında yer alan Freşa İçecek ile de iş birliği yaptık. Firmanın çatısını GES ile donatmaya başladık. Yaptığımız iş birliği çerçevesinde Freşa İçecek’in çatısına 2435 kWp gücünde güneş enerji santrali kuracağız. Bu projede, 440 Wp gücünde 5536 adet güneş paneli kullanılacak” diye konuştu.

Güneş enerjisinin uzun yıllar boyunca kullanılabilecek sonsuz bir enerji sistemi olduğunu dile getiren Yılmaz, bu enerjiden daha fazla yararlanılması adına çalışmalarına hızla devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
kapalı
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak 05:38
Güneş 07:01
Öğle 12:56
İkindi 16:07
Akşam 18:41
Yatsı 19:59