banner31

banner29

Otomotiv Proje Pazarı'nda Burhan Öcal şov

Öcal’dan benzin deposu, egzos borusu, kaporta tınılarıyla muhteşem performans…

SEKTÖRLER 20.05.2012, 18:33 20.05.2012, 17:34
Otomotiv Proje Pazarı'nda Burhan Öcal şov

 Türkiye’de İlk Kez Düzenlenen Otomotiv Proje Pazarı Sergisi, Otomotiv Sektörünün Önde Gelen İsimlerini Bir Araya Getirdi.

Gece’nin Sürprizi, Ünlü Perküsyon Sanatçısı Burhan Öcal’ın Otomobil Parçalarından Oluşturduğu Enstrümanıyla Sergilediği Performans Oldu!
Dinleyiciler, bu yeni müziğin adını “OtoMetal” koydu…
Geleceğin otomobillerini yaratacak fikir ve tasarımların sergilendiği Proje Pazarı Sergisi’nin açılış yemeği, Uludağ Otomotiv Endüstrisi ihracatçıları Birliği (OİB) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
17 Mayıs akşamı, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen gece, otomotiv sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getirdi. Geceye, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), OYDER, TAYSAD, ODD, OSD gibi sektörü başarıyla temsil eden kurumların yetkililerinin yanı sıra otomotiv endüstrisinin başarılı sanayicileri ve üst düzey yöneticileri de katıldı.
Öcal’dan benzin deposu, egzos borusu, kaporta tınılarıyla muhteşem performans…
Gecenin sürpriz konuğu ise ünlü perküsyon sanatçısı Burhan Öcal’dı. Sahnesinde yarım bir otomobil ve otomobil parçaları bulunan Öcal, performansına otomobil camı çalarak başladı. Daha sonra, benzin deposu, egzos borusu, kaporta, jant kapağı, yay, araba camı gibi otomobil parçalarından oluşturduğu enstrümanının başına geçen Öcal, eşsiz bir performans sergiledi.
Dinleyicilerin büyük ilgiyle izlediği performans, Burhan Öcal’ın “Bu müziğin adını ne koyalım?” sorusu üzerine, konuklardan gelen öneriyle “OtoMetal” olarak adlandırıldı.
Otomotiv Tasarım Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu...
 
Sunuculuğunu başarılı ralli pilotu Burcu Çetinkaya’nın üstlendiği törende, Otomotiv Tasarım Yarışması ödülleri de verildi.
 
Yarışma, öğrenci ve profesyonellere yönelik olmak üzere, komponent bazında; Ergonomi, Yenilenebilir Enerji - Çevre, Emniyet, Mekanik Fonksiyonellik başlıkları altında 4 kategoride değerlendirildi. Her kategoriden ilk 3’e girenler ödüllendirildi. Proje Pazarı ve Tasarım Yarışmalarında toplam 228.000 Türk Lirası para ödülü sahiplerini bulurken, Tasarım Yarışması’nda dereceye giren 2 öğrenci de T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle 2 yıllık yurtdışı eğitimi kazandı.
 
banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
hafif yağmur