banner31

banner29

EVTEKS'e yerli ve yabancı firmalardan büyük ilgi

Toplam 160 bin metrekare alanda 130 firma 2013’ün trendlerini sergileyecek.

SEKTÖRLER 16.05.2012, 21:30 16.05.2012, 20:31
EVTEKS'e yerli ve yabancı firmalardan büyük ilgi

 Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TETSİAD)’nin katkıları ile CNR Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen 18. İstanbul Ev Tekstili Fuarı EVTEKS kapılarını açtı. Toplam 160 bin metrekare alana kurulan fuarda 2013'ün ev tekstili trendleri belirlenecek.

Sektörden büyük ilgi gören EVTEKS’e Kanada, Fransa, Portekiz, Rusya, Japonya, Kuveyt, Azerbaycan, Ürdün, Fas, Moldova, Tunus, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Suudi Arabistan, Avusturya, Kuveyt,  İran gibi ülkelerden 130 firma katıldı.  Tekstil sektöründe yeni ürünlerin vitrine çıktığı fuar, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, TETSİAD Başkanı Yaşar Küçükçalık, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil ve sektör temsilcileri tarafından açıldı.
Açılışın ardından standları tek tek dolaşan bu isimler, EVTEKS Fuarı için kurulan harem dairesini de ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Osmanlı motiflerinin ve ritüellerinin yansıtıldığı daire organizasyonun en çok ilgi gören alanı oldu.
EVTEKS’i değerlendiren CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, fuarın otellerde doluluk oranını artırarak, turizme büyük katkı sunduğunu belirtti. Organizasyonun 2023’te 10 milyar dolar ihracat hedefi koyan sektörün en büyük destekçisi olduğunu dile getiren Erem, “Her sene sektöre ve ekonomiye verdiğimiz büyük katkıyı EVTEKS fuarı ile devam ettireceğiz.” dedi.
TETSİAD Başkanı Yaşar Küçükçalık da Türkiye ev tekstilinin her geçen gün dünyada ağırlığını arttırdığını kaydederken, “Burada en büyük dinamizm fuardır. Bizler önce kendimize dolayısıyla memleketimize faydalı olmaya çalışıyoruz. Hedefimiz ekonomide en önemli dinamitlerden olmak.  EVTEKS bugün dünyada bilinen bir marka haline geldi. Yakın gelecekte de dünyada bilinen en büyük marka haline gelecek. Artık Türkiye kendi özgün dilinde kendi markalarını oluşturmaktadır. Bugün EVTEKS dendiğinde dünyada ev tekstiliyle ilgilenen herkesin tanıdığı fuar akla geliyor.” ifadelerini kullandı.
banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
21°
parçalı az bulutlu