banner31

banner29

İnegöl’de vergi çalıştayı

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı işbirliğinde üyelerine ve mali müşavirlere yönelik olarak Vergi Çalıştayı düzenledi.

İŞ DÜNYASI 28.02.2020, 22:03 29.02.2020, 22:06
İnegöl’de vergi çalıştayı

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) tarafından, Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı işbirliğinde İTSO Konferans Salonu’nda Vergi Çalıştayı büyük ilgi gördü. Önemli bilgilendirmelerin gerçekleştirildiği seminerde merak edilen konular, uzmanlar tarafından yanıtlandı.

ORTAK FAALİYETLERİMİZ DEVAM EDECEK
Çalıştayda konuşan İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, “İçerisinde bulunduğumuz Vergi Haftasını kutluyorum. İnegöl ekonomisi, sanayisi ve üyelerimiz adına başta Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı olmak üzere tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. İTSO olarak her zaman Bursa Vergi Dairesi Başkanlığımızı yanımızda gördük, destekçimiz oldular. İki kurum olarak ortak birçok faaliyette bulunduk, bundan sonra da bu sinerji ile şehrimize katkı sağlamaya devam edeceğiz. Katılım gösteren herkese teşekkür ediyor, Çalıştayımızın hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Başkan Uğurdağ’ın açılış konuşmasının ardından başlayan ve Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynakları Grup Müdürü Mustafa Özdemirci moderatörlüğünde düzenlenen Vergi Çalıştayında; Eğitim Müdürü M. Şakir Aydın ‘İnteraktif Vergi Dairesi’ ve ‘POS Cihazlarının Vergi Dairesince Takibi’, Vergi Dairesi Müdürü Burcu Eryılmaz ‘Beyanname Üzerinden İndirim Yapılabilen Bazı Harcamalar’ ve ‘Vergi Borçlarının Taksitlendirilmesi’, ‘Gelir Uzmanı Özhan Balcıoğlu ve Gelir Uzmanı Emrah Uysal ‘KDV Kanunu İade Süreçleri’, Gelir Uzmanı Özkan Sevim ‘509 Sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğiyle İlgili Son Değişiklikler’, Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Hasan Demirtürk ve Gelir Uzmanı Eser Beyazadam ise ‘Muhtasar-SGK Prim Hizmetleri Bildirgesi Birleştirme İşlemleri’ konularında bilgilendirmelerde bulundular.

HATAYA DÜŞÜLMEMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Programın sonunda konuşan Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş ise, “İTSO işbirliğinde çok faydalı bir çalıştay gerçekleştirdik. Sahada mükelleflerimizin doğru uygulamalarda bulunmaları açısından gayretle çalışıyoruz. Arkadaşlarımız konularına çok hâkimler ve verimli bilgiler vererek mükelleflerimizi ve mali müşavirlerimizi merak edilenler noktasında aydınlattılar. Kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Çalıştay, karşılıklı hediye takdimleri ile son buldu.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
20°
parçalı az bulutlu