banner38

banner31

banner29

banner37

“Enflasyonu verimli üretimle yeneriz”

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, yüzde 14.6 çıkan enflasyonun acilen düşürülmesi gerektiğini ifade ederek, “Enflasyon, kısır döngüye girmeden indirilemezse, daha acı çözümlerle karşı karşıya kalırız. Enflasyon canavarını alt edecek silah verimli üretimdir”” dedi.

İŞ DÜNYASI 05.01.2021, 00:04
“Enflasyonu verimli üretimle yeneriz”

BUSİAD Başkanı Türkay, geçen yılı 11.84 ile tamamlayan enflasyonunda bu yıl için hedefin yüzde 8.5 olduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Pandemi, elbette tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de planları altüst etti. Enflasyonun artması bekleniyordu. Ancak özellikle tarımda alınacak önlemlerle daha düşük bir artış sağlanabilirdi. Kaygımız kuraklığın devam etmesi durumunda gıdada yaşanabilecek olumsuzluklara ilişkindir. Umalım ki bir gıda sorunuyla karşı karşıya kalmayalım. Bir iki ay daha yükselmesi muhtemel görülen enflasyonun, aşının da yardımıyla baharla birlikte inişine tanık olmak istiyoruz.”

Enflasyonu yüksek ateşe benzeten BUSİAD Başkanı Türkay, “Düşürülmezse tüm organlara zarar verir ve geri dönüşü zor bir durumla karşı karşıya kalırız. O nedenle şimdi yüksek ateşi daha da yükselmeden düşürmek zorundayız. Bunun yolu da başta tarlada olmak üzere tüm alanlarda üretimi artıracak politikalara tüm milletçe eğilmemizden geçiyor” dedi.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
açık
Namaz Vakti 08 Aralık 2021
İmsak 06:11
Güneş 07:38
Öğle 12:53
İkindi 15:33
Akşam 17:58
Yatsı 19:19