banner37

banner31

banner29

“2021'de Bursa'nın 100 milyon TL pay almasını hedefliyoruz”

BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan, Başkan Yardımcısı Süleyman İnan ve Gıda & Hizmet Sektörü Çalışma Grubu Başkanı Sabriye Şen’in katıldığı görüşme, BALKANTÜRKSİAD dernek merkezinde gerçekleşti.

İŞ DÜNYASI 13.02.2021, 16:05
“2021'de Bursa'nın 100 milyon TL pay almasını hedefliyoruz”

Bursa’da birkaç ay önce göreve başladığını ve bu süreçte BALKANTÜRKSİAD ile önemli iş birlikleri yaptıklarını ifade eden TKDK Bursa İl Koordinatörü Bilal Tunç, “BALKANTÜRKSİAD, Bursa’ya geldiğim günden bu yana benim için en önemli kazanımlardan biri oldu. Önceki günlerde ‘Kırsal Kalkınma İçin AB Hibeleri’ konu başlığında online seminer gerçekleştirmiştik. İş birliklerimiz sürecek. İlgilerinden dolayı Berat Başkan nezdinde tüm BALKANTÜRKSİAD üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

“10. BAŞVURU İLANINA ÇIKTIK”

AB fonlarının Türkiye geneline 2,2 milyar TL bütçe ayırdığını ifade eden Tunç, “Bu toplam bütçe ülke genelinde 42 ile ayrılıyor ve her ile talepleri doğrultusunda ortalama 50 milyon civarı dağıtılıyor. Ancak Bursa potansiyeliyle buradan çok daha fazla payı alabilecek kapasitede. Biz 2021 yılında Bursa’nın bu bütçeden 100 milyon TL pay almasını hedefliyoruz” dedi. Yeni çağrılara çıktıklarından da bahseden Tunç, “10. başvuru ilanına çıktık, 23 marta kadar başvurular devam ediyor. Süt ve et üreten işletmeler, Süt ve Et işleme tesisleri, Meyve Sebze İşleme ve Soğuk Hava Depoları için 3 milyon Euro’ya kadar projeleri destekliyoruz” dedi.

BALKANTÜRKSİAD’ın pandemiye rağmen üyeleri yararına yaptığı faaliyetlerde bir aksama olmadığını ifade eden Başkan Berat Tunakan, “Bu süreçte fiziki olarak çok fazla bir araya gelemesekte online yaptığımız seminerler ve sinerji toplantılarıyla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. TKDK Bursa İl Koordinatörü Bilal Tunç’un da katıldığı seminer yoğun ilgi gördü. Tarım, gıda ve hayvancılık Bursa için çok önemli. Biz de aynı derecede önemsiyoruz. Üretime destek vermeyi amaçlayan herkesin yanındayız” diye konuştu.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
kapalı
Namaz Vakti 25 Ekim 2021
İmsak 05:38
Güneş 07:01
Öğle 12:56
İkindi 16:07
Akşam 18:41
Yatsı 19:59