banner31

banner29

Yeşil pasaport bize moral olur

DOSABSİAD Başkanı Yedikardeş : Bu açıklama bizleri daha çok motive edecek.

İŞ DÜNYASI 21.05.2012, 17:50 21.05.2012, 16:51
Yeşil pasaport bize moral olur

 Hafta sonunda Ankara’da gerçekleştirilen TOBB’un Genel Kurul toplantısında, işadamlarına yeşil pasaport müjdesi veren Bakan Hayati Yazıcı’nın açıklaması iş dünyasında memnuniyet yarattı.

 
Konuyla ilgili açıklama yapan Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Selim Yedikardeş, “Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Hayati Yazıcı’nın bu açıklaması bizleri daha çok motive edecektir” dedi.
 
İş adamları olarak, Türkiye'nin 2023 hedeflerine kendi yatırımlarıyla destek olduklarını hatırlatan Selim Yedikardeş, “Artık devlet ve millet olarak aynı hedefi, aynı ideali paylaşıyoruz diyoruz. 2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olacağız. 2 trilyon dolarlık bir ekonomi olup, 500 milyar dolar ihracat yapacağız. 2023 hedefine, ulaşmak demek, Türkiye'deki her bireyin daha zengin olması demektir. Vatandaşımız, Avrupalı vatandaşın hayat standardını yakalayacak. 2023 hedeflerine hükümet tek başına ulaşamaz. Biz ülkeye katma değer sağlayan iş adamları olarak var gücümüzle çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
 
Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Selim Yedikardeş, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın "Belli ihracat büyüklüğü olan işadamlarına yeşil pasaport verilmesini sağlayacağız" açıklamasının hedefi Türkiye olan yatırımcı için motivasyon kaynağı olacağını söyledi.
 
Yedikardeş,  “Türk iş dünyası küresel krize meydan okudu ve Türkiye, krizlerden daha da güçlenerek çıktı. Sayın bakanın açıklaması ve Başbakanımızın verdiği direktif bizlere keyif verir ve moral olur. Bu tür uygulamalar iş dünyasının arkasında devletini hissetmesini sağlar, kendisini daha güçlü hissetmesini sağlar. Kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 
banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
10°
parçalı bulutlu