banner31

banner29

Yabancı yatırımcının Bursa'ya ilgisi sürüyor

Bursa, yabancıya konut satışında yerini korudu.

İŞ DÜNYASI 02.02.2017, 13:18 02.02.2017, 14:21
Yabancı yatırımcının Bursa'ya ilgisi sürüyor
İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gökçadır, TÜİK tarafından açıklanan 2016 yılı konut satış verileri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Gökçadır, Bursa’daki konut satışlarında gözlenen yüzde 4,6’lık artışın inşaat sektöründeki dinamizmin göstergesi olduğunu söyledi.

 

Türkiye genelinde 2016 yılı itibariyle 1 milyon 341 bin 453 konut satıldığını ve önceki yıla göre yüzde 4’lük bir artış kaydedildiğini ifade eden Gökçadır, Bursa’nın ise 52 bin 436 konut satışıyla yine ilk 5 il arasında yer aldığını belirtti. Yılı, konut satışlarındaki artış oranı yüzde 4 olan Türkiye ortalamasının da üzerindeki bir oranla kapatan Bursa’nın en çok konut satışı yapılan ilk 5 il arasında en yüksek artış oranına sahip olmasının da memnuniyet verici bir durum olduğunu sözlerine ekledi.

 

“2016’nın her anlamda zor bir yıl olmasına rağmen konut satışlarındaki kritik eşik olan 50 bin adetlik konut satış sayısını aşmış olmamız çok önemli” diyen İMSİAD Başkanı Adil Gökçadır sözlerini şöyle sürdürdü: “İnşaat sektörü kendisiyle beraber 200’e yakın alt iş kolunu doğrudan ilgilendiren lokomotif bir sektör olma özelliğini korumaktadır. Bursa ise son dönem istatistikleriyle sektör için ne kadar önemli bir şehir olduğunu gösteriyor. 2017 yılının daha iyi geçmesini bekliyoruz.”

 

Yabancı satışında da 3.’yüz…

 

TÜİK istatistiklerinde yer alan yabancılara konut satışıyla ilgili de değerlendirme yapan İMSİAD Başkanı Adil Gökçadır, Bursa’nın yabancılara satılan konut sıralamasında 3.’lüğünü koruduğunu belirtti. Gökçadır değerlendirmesini ‘Bursa’nın yabancılara konut satışında Türkiye geneline göre geçen yıldan bu yana yarım puanlık bir artışla payını artırarak yüzde 7’ye çıkartmış olması ise şehrimizin yabancı yatırımcı gözündeki cazibesini koruduğunu gösteriyor” diyerek tamamladı.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
hafif yağmur