banner31

banner29

Osman Arslan güven tazeledi

TÜMSİAD Bursa Şubesi’nde mevcut başkan Osman Arslan güven tazeledi.

İŞ DÜNYASI 07.02.2017, 15:08 07.02.2017, 16:10
Osman Arslan güven tazeledi
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği(TÜMSİAD) Bursa Şubesi’nin7.Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Osman Arslan güven tazeledi.

TÜMSİAD Bursa Şubesi Genel Kurul ToplantısıÇırağan Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Genel Kurul Toplantısına, TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, BESOB Başkanı Arif Tak, AK Parti Bursa eski Milletvekileri Önder Matlı ve Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık,Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Gürses, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu Başkanı Burhan Sayılgan, TÜMSİAD İstanbul Şubesi Başkanı Soner Biber, TÜMSİAD Sakarya Şubesi Başkanı Ahmet Ölmez, BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurettin Acır ve TÜMSİAD Bursa üyeleri katıldı.

Divan Başkanlığını Cemal Balabanoğlu’nun yaptığı ve tek listeyle gidilen genel kurulda başkanlığa yeniden seçilerek güven tazeleyen Osman Arslan, “Yeni Türkiye’nin mimarlarından biri olan TÜMSİAD’ın Bursa Şubesi olarak kurulduğumuz 2006 yılından bu yana hep Bursamız ve ülkemiz ekonomisine katkı için birlik ve beraberlik içinde çalıştık. Bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Doğan: Yazılan tarihte yer almak istiyoruz…

Toplantının onur konuğu olan TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, yaptığı konuşmada Bursa’nın kadim bir medeniyetin başkentliğini yaptığından ötürü her zaman örnek işlere imza attığını ifade etti. Bu doğrultuda çalışan TÜMSİAD Bursa Şubesi’nin de çalışkan ve heyecanlı iş adamlarından oluştuğunu belirten Doğan, “TÜMSİAD Şube fikrinin ilk filizlendiği yer Bursa. Kadim medeniyetlere de başkentlik yapmış bu güzel şehrimiz, ülke ekonomisine her zaman fayda sağlayan işleri hayata geçirmiştir. Bursa şubemiz de tarihten ve ilkelerimizden aldığı güçle bünyesinde barındırdığı nitelikli, dürüst ve çalışkan iş adamlarıyla birlikte ülkeye önemli katkılar sağlıyor.” diye konuştu.

TÜMSİADailesi olarak her daim ülke ekonomisi için birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını ifade eden Doğan, “Türkiye’de yeni bir değişim ve oluşum var. Bu oluşum içinde STK’ların önemi çok büyük.TÜMSİAD ailesi de yeni proje ekipleriyle birlikte Yeni Türkiye’de önemli misyon edindi. Türkiye’de bir tarih yazılıyor. Bizlerde bu tarihte yer almak istiyoruz. Önümüzdeki oluşumda da çalışmalarımız daha üretime yönelik, daha efektik vedaha gayretli olmalı. Hedeflerimiz büyük. O sebeple birlik ve beraberlikiçerisinde üretmeliyiz. Ama üretirken de tasarruflu olmalı ve ürettiğimizden fazlasını harcamamalıyız”şeklinde konuştu.

Arslan: Çalışmalarımızı daha da hızlandıracağız…

2017 yılının, TÜMSİAD Bursa Şubesi’nin kuruluşunun 11.yılı olduğuna dikkat çeken Arslan yeni dönem hedeflerine değindi. Arslan: “Bu bereketli yolda, büyük emek ve özveriyle yürüyoruz ve 500’e yaklaşan üyemizle, güçlü bir sivil toplum kuruluşu olduk. 2017 yılı içerisinde özellikle şubesel hedef ve etkinliklerimizi arttırarak geliştirmeye devam edeceğiz. Üyelerimizden gelen öncelikli meseleler arasında yer alan yetişmiş eleman sıkıntısının giderilmesi için çalışmalarımız sürecek. Sosyal sorumluluğumuz kapsamında yaptığımız çalışmaları özellikle Beşir Derneği ve Semerkand vakfı ile daha da yaygınlaştıracağız. Üyelerimizin ihracat potansiyellerini arttırmak ve yeni pazarlara ulaşabilmesi adına yurtdışı TÜMSİAD şubelerimizle beraber alternatif pazar oluşturma ve piyasa analizleri yapma konusunda kapsamlı çalışmalar yapacağız. Üyelerimizin devlet teşviklerinden azami derecede faydalanması adına genel merkezimizle birlikte gereken bütün alanlarda çalışmalarımızı daha da hızlandıracağız” dedi.

Arslan: Anayasa değişikliğini zaruri görüyoruz…

Durmadan, rehavete düşmeden bezginliğe kapılmadan çalışmaya ve üretmeye devam edeceklerini ifade eden Arslan, “Tüm bu uğraş ve emekler, üyelerimizin ülkemizde ve dünyada hak ettiği yere gelebilmesi içindir. Medeniyetimizin değerlerinin yeniden canlanması, ülke içinde ve tüm dünyada ticaret ve işbirliği ağlarının artması içindir. Çünkü biz, bu topraklara karşı sorumlu olduğumuzu düşünüyoruz” dedi. Yeni anayasa çalışmaları ile ilgili de konuşan Arslan sözlerini şöyle bitirdi: “Anayasa değişikliğini zaruri görüyoruz. Yeni anayasamızın büyük bir uzlaşıyla çıkması için özellikle iyi anlatılmalı ve bütünlük sağlanmalı, ayrıştırıcı değil birleştirici bir dil kullanılmalıdır. Bunda bütün siyasi partilerin sorumluluğu bulunmaktadır. Biz milli değerlerimize ve dinimize sonuna kadar bağlıyız. Bu anlamda, İslamafobiye karşı gerçek durumu anlatmak için biz de işadamları ve sanayiciler olarak elçilik yapmalıyız.  Bu bilinçle hareket edersek şer güçlerin ülkemiz üzerinde oynamaya çalıştıkları oyunları, ekonomimizle ilgili manipülasyonları, kuşatma girişimlerini bozarız.”

Arslan’ın ardından konuşan BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk daTÜMSİAD Bursa Şubesi’nin çalışmalarıyla takdir topladığını söyledi. Ülke ve kent ekonomisi için çalışmalarını yakından izlediğini belirten Topuk, seçilen yeni yönetime de başarılar diledi.

Zaferin cephesi üretimdir…

BTSO Başkanı İbrahim Burkay ise şunları söyledi: “Genel Kurulumuz hayırlara vesile olsun. Osman Başkanımıza ve Yönetim Kuruluna yeni dönemde başarılar diliyorum. Bursa ve ülkemiz için çalışan, üreten kim varsa yanındayız. Hepsine de kentim ve ülkem adına teşekkür ediyorum. Genel Başkanımızla iletişim halindeyiz. Bursa Şubemiz ile de öyle. TÜMSİAD ailesiyle birlikte güzel projeleri hayata geçiriyoruz. Bundan sonra da böyle olacağını düşünüyorum. Zaferin cephanesi üretimdir. Ürettikçe ülkemiz güçlenecek, güçlendikçe de dünyaya ve İslam coğrafyasına rol model olacağız. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürmeliyiz.”

Daha sonra konuşan AK Parti 24. ve 25. Dönem Bursa Milletvekili  veTÜMSİAD Bursa 2. Dönem Başkanı Önder Matlı da şunları söyledi: “TÜMSİAD’ın buralarda olduğunu görmek çok güzel. İlkeleri olan bu dernek 11 yılda oldukça önemli işlere imza attı.Bu doğrultuda da çalışmaya devam edeceğiz. 2016 herkes için zor bir yıl oldu. Ama ülkemiz bütün dünyaya ülkenin yıkılmayacağını gösterdi. Bunu birbirimize inanarak, birbirimize dayanarak, birbirimize güvenerek gerçekleştirdik. 15 Temmuz bu manada önemli bir dönüm noktasıydı. 2017 inşallah daha güzel olacak.”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık da TÜMSİAD Bursa’ya yeni dönem çalışmaları için başarı dileklerini iletti.
Yeni yönetim kurulu…

Konuşmaların ardından yönetim kurulu faaliyet raporunun okunması ve ibrası ile devam eden genel kuruldaki seçimlerdeTÜMSİAD Bursa Şubesi’nin yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Osman Arslan, Veys Faruk Balkanoğlu, R. Hakan Ziya, Mesut Erduman, Asaf Yalçın İstanbullu, İbrahim Doğan, Mustafa Arıkan, Cuma Çiftçi, Ali Günaydın, Davut Şen, Emrah Atış, Enes Özkan, Erkan Kırcalı, Ferhat Bozkurt, Mesut Eren, Muhammed Rüzgar, Murat Çakmak, Oğuzhan Kutlucan, Sedat Bay, Şinasi Efe, Yüceler Altun.

Denetleme Kurulu üyeliklerine ise, M. Yücel Özçelik, Cüneyt Bütün, Süleyman Erçalış, M. Ersin Hatır, Muzaffer Doğru ve Muhammet Şen getirildi.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
20°
parçalı az bulutlu