banner31

banner29

Birincilik ödülü Endonezyalı karikatüristin oldu

4. KalDer Bursa Uluslararası Karikatür Yarışması sona erdi.

İŞ DÜNYASI 06.02.2017, 14:01 06.02.2017, 15:28
Birincilik ödülü Endonezyalı karikatüristin oldu
KalDer Bursa Şubesi’nin, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında ve karikatür sanatına destek vermek amacıyla Anadolu Karikatürcüler Derneği iş birliğinde düzenlediği ve dördüncüsü bu yıl yapılan Karikatür Yarışması’nın kazananı Endonezyalı Jitet Kustana oldu.

İlk üç yılda ulusal katılıma açık olarak düzenlenen yarışmaya, dördüncü yılında uluslararası başvurular da yapılabildi. 52 ülkeden 339 sanatçıdan toplam 807 adet eserin katıldığı yarışmada ikinciliği Bulgar Karikatürist Tsocho Peev, üçüncülüğü de Türk Karikatürist Mümin Durmaz elde etti.

İki eserin elendiği ve son finale 178 eserin katıldığı yarışmanın kazananları gizli oylama sonucu belirlenirken, yYarışma kapsamında ayrıca üç adet mansiyon ödülü de verildi. Bu mansiyon ödüllerini alan isimler ise Çin’den Bilig Ba, Romanya’dan Marian Avramescu ve Türkiye’den Musa Gümüş olurken, Anadolu Karikatürcüler Derneği özel ödülü Polonyalı Pawel Kuczynski’nin oldu.

Yarışmada finale kalan eserler 14-15 Nisan 2017 tarihlerinde 15. Kalite ve Başarı Sempozyumu’nda sergilenecek. Sergi daha sonra Bursa’da başka platformlarda karikatür sanatına ilgi duyanlarla buluşturulacak.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
hafif yağmur