banner31

banner29

Sağlıkta kalite 7 yaşında

Birçok ilki başararak Türkiye’nin referans hastanesi haline gelen Özel Medicabil Hastanesi 7 yaşında.

GÜNDEM 07.02.2017, 13:12 07.02.2017, 14:15
Sağlıkta kalite 7 yaşında
Özel Medicabil Hastanesi, 7. yılını çalışanlarıyla birlikte kutladı. Konferans salonunda düzenlenen etkinlikte Özel Medicabil Hastanesi Yönetim Kurulu Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen,  kalite yolculuklarını hastane personeliyle paylaştı. Prof. Dr. Bilgen, “Bizim serüvenimiz 8 yıl önce ‘Bir hastane açarsak nasıl hizmet veririz?’ sorusuyla başladı. Ekibimizi topladık ve hemen işe koyulduk. Büyük bir özveriyle çalışarak bugünlere kadar geldik. 150 yıllık bir hastane olma yolunda 7. yıla girdik” dedi.


“BİZ BİR TAKIMIZ”

Özel Medicabil Hastanesi çalışanlarının yoğun emek harcayarak, sağlık hizmetlerinde kalite çıtasını sürekli yukarı taşıdıklarını söyleyen Prof. Dr. Bilgen, “Bizim bu noktaya ulaşmamızda her bir çalışanımızın katkısı var. Her birinizin işi çok değerli. Ameliyattan pansumana kadar hepimizin görevi son derece kutsal. Yaptığımız iş bir bütün. Biz bir takımız. Birbirini tamamlayan unsurlara sahibiz. Bu bütünün parçası olarak üzerimize düşeni yaparak evimize huzur içinde gidiyoruz. Sizinle birlikte olduğumuz, ekip ruhunu yakaladığımız, beraber ileriye bir adım daha atabildiğimiz için gururluyuz. Yalın hastane modelini sahada görülmesini sağlayan ve Türkiye’ye referans olan ekip burada” diye konuştu.


“GERİ DÖNÜŞÜ OLMAYAN YOLDAYIZ”

2017 yılında Yalın Hastane yolculuğunda vites büyüteceklerini söyleyen Prof. Dr. Bilgen konuşmasına şöyle devam etti: “Yalın Hastane’nin Türkiye’deki temeli Özel Medicabil Hastanesi’dir. Hastanemiz tarafından üç proje daha gündeme gelmiştir:  Sıfır enfeksiyon, hastaların tekrar başvurularını en aza indirmek ve hızlı iyileşme. Bir de son zamanlarda dile getirdiğimiz risk değerlendirmesi konusu var. Hastanemizdeki risk alanlarımızı ölçüp, biçip riskleri sıfıra indirmeyi hedefliyoruz. Hastanemizi çok daha iyi bir yer haline getireceğiz. Geri dönüşü olmayan bir yoldayız. Yaptığımız çalışmalarla özel hastaneler ve kamu hastaneleri tarafından izlenen bir kurum olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu bir topluluk hareketi. Her birimizin bu başarıda emeği var.”


PROF. DR. KUTLAY: BU NOKTAYA HEP BİRLİKTE GELDİK

Özel Medicabil Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Oya Kutlay da 7 yılda çok önemli hizmetleri hayata geçirdiklerini vurgulayarak şöyle konuştu: “Bu noktaya hep birlikte geldik. İlk günden bu yana birlikte olduğumuz ve aramıza yeni katılan arkadaşlarımız var. Çok daha uzun yıllar bir arada sağlıkla, ileriye doğru beraber yürüyeceğiz.”


Programın sonunda Prof. Dr. Bilgen, Prof. Dr. Kutlay, hastane yöneticileri ve personeli 7. yılı birlikte pasta keserek kutladı. 

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
10°
parçalı bulutlu