banner31

banner29

OİB Otomotivin Merkezi Almanya'da boy gösterdi

OİB Almanya’daki IAA Hannover otomotiv ve yan sanayi fuarında Türkiye’yi temsil etti.

GÜNDEM 22.10.2012, 12:29 22.10.2012, 11:36
OİB Otomotivin Merkezi Almanya'da boy gösterdi
 Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Almanya’da düzenlenen IAA Hannover Ticari Araçlar ve Yan Sanayi 2012 fuarında Türkiye’yi milli katılımla temsil etti. OİB organizosyonuyla 16 Türk otomotiv firmasının yer aldığı fuar, ticari araçlar ve yan sanayi alanında dünyadaki son teknolojiyle birlikte yeniliklerin sergilenmesini sağladı. Türk firmaların da büyük ilgi gördüğü fuarda, sektör temsilcileri ikili iş görüşmelerini fırsata çevirebilmek için temaslarda bulundu.

  

Türkiye Milli Standı’nda yer alan firmalar fuarda ağır ve ticari taşıt araçlarına yönelik hava-yağ filtreleri, hidrolik filtreler, plastik-metal bileşenler, antivibrasyon parçaları, sızdırmazlık ürünleri, direksiyon milleri, vites değişim mekanizmaları, pistonlar, debriyaj rulmanları ve kitleri, fren kasnakları ve diskleri, paslanmaz çelik- ABS krom-alüminyum oto aksesuarları, tamir takımları, ağır kamyonlar için 10 metrelik şase parçaları, saç-profil bükme makinaları levha delme makinaları gibi ürünler sergiledi.

 

OİB Başkan Yardımcısı Ömer Burhanoğlu ve OİB Yönetim Kurulu üyeleri Cengiz Kabatepe ile Hakan Doğu’nun da yer aldığı Türk heyetinde birçok yabancı ana ve yan sanayi yetkilisi ile görüşmeler gerçekleştirildi. Türk otomotiv endüstrisinin ulaştığı kaliteli üretim, zamanında teslimat, lojistik avantajlar, nitelikli iş gücü gibi detayların anlatıldığı görüşmelerde Türk firmalar için yeni fırsatlar arandı.

 

Türk standı fuarda en fazla ilgi çekenler arasında yer alırken, özellikle Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği ve Birliğimiz tarafından ortaklaşa organize edilen ‘Türk Günü’de otomotiv yan sanayinin gücünü göstermesine neden oldu.

 

 

 

 

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
21°
parçalı az bulutlu