banner37

banner31

banner29

İlk Ziyaret Vali Canbolat’a

Özbekistan Cumhuriyeti’nin Bursa Fahri Konsolosu Ali Baklan resmen göreve başladıktan sonra ilk ziyaretini Bursa Valisi Yakup Canbolat’a gerçekleştirdi.

GÜNDEM 14.12.2020, 00:14
İlk Ziyaret Vali Canbolat’a

Bursa Valisi Yakup Canbolat’ı makamında ziyaret eden Özbekistan’ın Bursa Fahri Konsolosu Ali Baklan, önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği çalışmalar hakkında Vali Canbolat’a bilgiler verdi.

Özbekistan ile Bursa arasındaki sosyal ve kültürel ilişkilerin yanı sıra bilhassa ekonomik işbirliği konularında çalışmalar yapacağını belirten Özbekistan’ın Bursa Fahri Konsolosu Ali Baklan, “Özbekistan ile Bursa arasında önemli ticari işbirliği imkanları bulunuyor. Tekstilden gıda sektörüne kadar pek çok alanda var olan bu fırsatları değerlendirmek için çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız” dedi.

Özbekistan’ın Bursa Fahri Konsolosu Ali Baklan’ı kabul eden Bursa Valisi Yakup Canbolat da Ali Baklan’a çalışmalarında başarı dileklerini iletti.

İKİNCİ ZİYARET BAŞKAN AKTAŞ’A

Bursa Valisi Yakup Canbolat’a ziyaretini ardından Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı da ziyaret eden Özbekistan’ın Bursa Fahri Konsolosu Ali Baklan, Bursa ile Özbekistan arasında sosyal ve kültürel alanlarda ortaklaşa yapılabilecek çalışmaları değerlendirdiler.

Özbekistan’ın Bursa Fahri Konsolosu Ali Baklan’a başarı dileklerinde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Dost ve kardeş ülke Özbekistan ile tarihten gelen yakınlığımız bulunuyor. Bunu en iyi şekilde değerlendireceğimize inanıyorum” dedi.

banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
kapalı
Namaz Vakti 25 Ekim 2021
İmsak 05:38
Güneş 07:01
Öğle 12:56
İkindi 16:07
Akşam 18:41
Yatsı 19:59