banner31

banner29

Almanya Hessen heyetinden BEBKA'ya ziyaret

Karşılıklı işbirliği imkanları görüşüldü.

DÜNYA 22.05.2012, 23:55 22.05.2012, 22:56
Almanya Hessen heyetinden BEBKA'ya ziyaret
Almanya Hessen Eyaleti Milletvekili Mürvet Öztürk ve beraberindeki heyet Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajası’nı (BEBKA) ziyaret ettiler.
 
BEBKA ziyaretinde konuşan Hessen Eyaleti Milletvekili Mürvet Öztürk, Hessen ve Bursa şehirleri ile BEBKA ve Hessen Eyaleti bölgeleri arasındaki işbirliği köprüsünün daha da geliştirilmesi gerektiğini dile getirirken, “Ekim 2010 Tarihi’nden bu yana kardeşliğin kurulması adına bir çok kişi ve kuruluşun gayret gösterdiğinden eminiz. Biz Hessen Eyaleti Yeşiller Partisi üyeleri olarak bu atılmış ilk adımların başarılı bir şekilde devamlılığını diliyoruz” dedi.
 
BEBKA ziyaretinde Bursa ve Hessen Eyaleti arasında gerçekleştirilen işbirliklerinin önemli olduğunu söyleyen Mürvet Öztürk, 2010 yılından bu yana iki şehir arasında önemli çalışmaların yapılmaya başladığını ancak bunları yeterli görmediğini söyledi.
 
“Bölge kardeşliği için farklı aktörler devreye girmelidir“ diyen Mürvet Öztürk, “Hepimizin ortak hedefi, bölgesel anlamda ileriye dönük çalışmaların hayata geçirilmesi olmalıdır ve bunun için yeni projelerin üretilmesi gerekmektedir. Ziyaretimizin temel amacı, somut çalışmalara imza atılmasıdır.” diye konuştu.
 
BEBKA’yı ve Bursa’yı tanıtan filmlerin izlenmesinin ardından heyete 2011 mali ve teknik destek programları kapsamında destek almaya hak kazanan teknik ve meslek liselerinin projeleri hakkında bilgi verildi. 
 
BEBKA Genel Sekreteri Dr. Mehmet Sait Cülfik ise, Ajansın misyonu ve destek mekanizmaları hakkında bilgi vererek iki bölge arasında kurulacak işbirliklerini her zaman destekleyeceklerini ifade etti.
 
BEBKA ziyaretinde Hessen Eyaleti Milletvekili Mürvet Öztürk‘e Frankfurt Rhein Main Bölge Birliği Üyesi ve Enerji, Çevre ve Hareketlilik Sorumlusu Birgit Simon, Lahn Dill Bölgesi Meclis Üyesi ve Sosyal ve Entegrasyon Sorumlusu Günther Kaufmann-Ohl, Hessen eyaleti, Bruchköbel şehri Belediye Başkan Yardımcısı ve İnşaat, Çevre, Ulaşım, Kamp ve yüzme havuzları sorumlusu Uwe Ringel, Hessen eyaleti, Mörfelden-Walldorf şehri Belediye Başkan Yardımcısı ve Maliye, sosyal, çevre ve kamu, ticari ve düzeni sorumlusu Franz-Rudolf Urhahn, Hessen eyaleti, Bensheim şehri Meclis üyesi, Asayiş, sosyal, trafik, anaokulu, çevre ve enerji sorumlusu Oyan Adil, Hessen eyaleti, Wetzlar şehri Meclis üyesi Amin Moawad’ tan oluşan heyet eşlik etti.
  
banner32
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!